Jump to content
Sign in to follow this  
Thomas_C200K

Mercedes Benz και Έκθεση Γενεύης 2013

Recommended Posts

Καλημέρα κύριοι, ελπίζω να άνοιξα το θέμα στην σωστή του ενότητα.

Δεν θα γράψω κάτι άλλο για να μην φλυαρώ. Το βράδυ ελπίζω να ανεβάσω τις φωτογραφίες μου, μιας και μου δίνεται η ευκαιρία να πάω για πρώτη φορά στην έκθεση :smile: (σαν επισκέπτης εννοείται :laugh: )

Minumoum 1000 φωτογραφίες εεεε!!!

Να το ευχαριστηθείς εκεί και περιμένουμε να ευχαριστήσεις κι εμάς μετά με φωτογραφίες!!!

Ας βάλω και μια Ιταλίδα που πραγματικά στο περιπτερό της γινόταν το αδιαχώρητο και έκανα 45 λεπτά για να προσεγγίσω και να την φωτογραφίσω.

65502_10200324332725983_554551823_n.jpg

Εγώ πάντως δύσκολα θα έφευγα από εκεί...... :wub: :wub: :wub:

Σίγουρα θα χρειαζόταν η συνδομή security για την απομάκρυνση μου..... :laugh: :laugh: :laugh:

Το CLA τί "λέει" από κοντά????.....

Λοιπόν διάλεξα λάθος μέρα για να πάω στην έκθεση μιας και πήγα Σάββατο. Πολύς κόσμος που δεν μπορούσες να φχαριστηθείς τα αυτοκίνητα που σε ενδιαφέρουν (στην προκείμενη περίπτωση Μερκ). Το περίπτερο της Μέρκ απο τα μεγαλύτερα που υπήρχαν ;-) και με ωραία μοντέλα (κορίτσια) πέραων των αυτοκινήτων. Στις A-CLA είτε απλές είτε AMG δεν μπορούσες να πλησιάσεις έυκολα λόγω κόσμου, στην κυριολεξία λαικό προσκύνημα έγινε.

Η καινούργια Ε ή μάλλον το φατσολίφτ του μοντέλου είναι ικανοποιητικό δεν δείχνει τόσο χοντρόκομμένο μπροστά όσο είναι στις φωτογραφίες. Η προσθήκη του ρολογιού στο ταμπλό ανάμεσα στους αεραγωγούς όπως στην S class την απογείωσε (κατ'εμέ). Πίσω είναι σαφώς βελτιωμένο ειδικά στα φωτιστικά. Ο κόσμος έδειξε μεγάλο ενδιαφέρον.

C class: Το αμάξι απλά δεν είχε επισκεψιμότητα, ούτε εγώ μπήκα στον κόπο να την δώ μιας και την γνωρίζω

S class: Λαικό προσκύνημα και εδώ, το εκθεσιακό μοντέλο ήταν μια S 350 BLUETEC Long με όλα τα κομφόρ που μπορεί να προσφέρει ένα αμάξι της κλάσης της

CL class: Τα ίδια με την S

ΜL: Πολύς ο κόσμος που την περιεργαζόταν, μέσα εντυπωσιάζει

GLK: Απλά κουκλί, ανεβασμένο πολύ και ο κόσμος να κάνει ουρές και εδώ

GL class: Εδώ τι να πείς, δεν λές τίποτα για τέτοιο θηριώδες SUV πολυτελείας που και χώρους έχει, ποιότητα, απο εμφάνιση σκίζει σε σχέση με τον προκάτοχο

G Wagen (G 63 AMG): Τα λόγια είναι περιττά για το κτήνος με το ζόρι βγήκα απο εκει μέσα

new A class: Απλά δυσκολέυτηκα και είχε μεγάλη αναμονή για να καταφέρεις να μπείς μέσα και να την περιεργαστείς, μικροί-μεγάλοι είχαν λυσσάξει οι περισσότεροι την γνωρίζετε κιόλας μιας και την έχετε οδηγήσει σε td και έχετε δεί την ποιότητα της. Πάντως η Α45 AMG το απογειώνει στην κυριολεξία. Φετίχ για μένα ο λεβγιές ταχυτήτων όπως στις ακριβές και μεγάλες AMG

CLA: Μια A class με τρίτο όγκο (για να το πώ κόσμια) Κουκλί, όλα μέσα έρχονται απο την A. Το πορτ παγκάζ ικανοποιητικότατο, απλά το λευκό χρώμα την σκοτώνει... και εδώ λαικό προσκύνημα να σημειώσω.

B class electric drive: Αυτό το μπλέ χρώμα είναι Must. Ο κόσμος ενδιαφερόταν αλλα μέχρι εκεί.

Επίσης όποιος μπορεί να πάει να μην αφήσει την ευκαιρεία. Είναι μια έκθεση που αξίζει τα λεφτά της με το παραπάνω και με τιμή εισόδου τα 16 Chf ή 13€.

Να δώ αν μπορέσω να πάω στην έκθεση Φρανφούρτης για να δώ την νέα S class W222.

ετσι μου ερχεται να παω να κλειστω στην εκθεση....να μην σας βλεπω!!!!!!!!!

Μπράβο σου φίλε Θωμά. Μας έδωσες κι εμας μια γεύση γιατί Ελλάδα δεν τα βλέπουμε πλεον!!

Εν τω μεταξύ η πλάκα είναι ότι στην Γενεύη κυκλοφορούν όλα τα καλά Μερκ (δεν υπάρχουν πολλές C class είναι μετρημένες) και η πλειοψηφία με S class long, E , GL, GLK, G, κάμποσα AMG συνήθως S 63 or 65 AMG πετυχαίνω και SLS AMG, πλέον οποιονδήποτε βλέπω με κανά 10ετίας και στεναχωριέμαι χαχαχα. Άσε που συνήθισε το μάτι στα καλά αμάξια. Που αυτά στην Ελλάδα δυστυχώς.....

Πολύ καλός Thomas!!! Εύγε αγόρι μου.

Παρατήρηση...χάζευα τις φωτό γιατί έχουν και καλή ανάλυση-ποιότητα αλλά με το που έφτασε στην Ιταλίδα έπαθα πλάκα...δεν συγκρίνεται.

Δεν είμαι ικανοποιημένος απο την φωτογραφική μου, μια μπακατέλα Nikon L21 έχω που την είχα πάρει προσφορά. Έχω βάλει στο μάτι κάτι καλές και θα στείλω λεφτά στην Ελλάδα να μου πάρουν και να την στείλουν.

Ωραίες οι φωτογραφίες, αφού είναι και πανέμορφα τα "μοντέλα"! :wub: Μας έφτιαξες!!!

Και η CLA με τα δύο επιπλέον 'νεύρα' στο καπό σε σχέση με την Α, δείχνει πολύ επιθετική!

Τι να πρωτοπεί κανείς και για τ'άλλα μοντέλα, απλά υπέροχα.....

Εν τω μεταξύ ξέχασα να αναφέρω και τις δύο κουκλίτσες , SL & SLK. Προσκύνημα και στην SL , όχι τόσο στην SLK πάντως χαχαχ. Το θέμα στην SL είναι οι προβολείς μπροστά, αμφιλεγόμενος σχεδιασμός. Και δίνει την εντύπωση οπτικά ότι είναι μικρότερη.

Φίλε Θωμά σε ευχαριστούμε για τις φωτογραφίες! Απ'ότι φαίνεται άξιζε 100% τα χρήματα σου!

ΥΓ: Ωραία τα ΜΒ, αλλά όπως είπε και ο mauros200aris το Ferrari είναι αλλού!

Εκεί που γέλασα ήταν με το Pagani Huyra ΚΙΤΣ, ΚΙΤΣ, ΚΙΤΣ, απλά ούτε φωτό δεν το έβγαλα, βέβαια δεν είχε και κόσμο χαχαχα. Πάντως αυτή είναι έκθεση ναι μεν έφαγα ενα 5ωρο αν δεν απατώμαι και ξεποδαριάστικα εκει μέσα, αλλά κάθε λεπτό άξιζε εκει μέσα. Στην Ελλάδα πάς σε καμιά έκθεση (όποτε γίνεται)΄, δίνεις λεφτά και απλά τα κλαίς.

Edited by Thomas_C200K

Congrads Θωμά! Ευχαριστούμε για τις φωτό!

Θα μου επιστρέψετε να διαφωνήσω με την LaFerrari... Είναι όνομα αυτό; Το ίδιο το αυτοκίνητο θα ντρέπεται...

Μπράβο Θωμά για το ταξίδι!

Θα μπορούσαμε να το κάνουμε πιο γενικό το θέμα και να έβαζες και άλλες ωραίες φωτογραφίες απο την έκθεση! Νομιζω θα ειχε αρκετό ενδιαφέρον μιας και ειναι απο τις καλύτερες εκθέσεις της Γενεύης

Λοιπόν διάλεξα λάθος μέρα για να πάω στην έκθεση μιας και πήγα Σάββατο. Πολύς κόσμος που δεν μπορούσες να φχαριστηθείς τα αυτοκίνητα που σε ενδιαφέρουν (στην προκείμενη περίπτωση Μερκ). Το περίπτερο της Μέρκ απο τα μεγαλύτερα που υπήρχαν ;-) και με ωραία μοντέλα (κορίτσια) πέραων των αυτοκινήτων. Στις A-CLA είτε απλές είτε AMG δεν μπορούσες να πλησιάσεις έυκολα λόγω κόσμου, στην κυριολεξία λαικό προσκύνημα έγινε.

Ρε θωμα, ρε θωμα, που ειναι η ψωτογραφιες εεεεε!!

• Upvote 2

Μπράβο Θωμά, τυχερός που είδες απο κοντά τα πανέμορφα μοντέλα της ΜΒ :wub2: