Jump to content
PANAGIOTIS

ΑΣΗΜΕΝΙΑ ΜΕΛΗ

Recommended Posts

Θα σας ενημερώσει και ο Panagiotis ότι είναι δύσκολο να δώσει κάποιος τον προσωπικό του τραπεζικό λογαριασμό, υπομονή μέχρι να υπάρξει ο επίσημος του club και να γίνεται όσοι επιθυμείτε silver.

Δεν νομίζω ότι είναι τόσο τραγικό να ανοίξει κάποιος εκ των τριών διαχειριστών ένα λογαριασμό ο οποίος θα είναι μόνο για αυτή τη δουλειά και δεν θα είναι ο προσωπικός του, και όταν γίνει η νομιμοποίηση ή τον διατηρεί σαν επίσημο πλέον λογαριασμό του club ή τον καταργεί .

Filon,σου έχω στείλει π.μ.

Αν και δεν ήμουνα στη συνάντηση των Silver, δεν καταλαβαίνω τα εξής:

1) Που οφείλεται η αύξηση της συνδρομής; Υπάρχει κόσμος από επαρχία ή ακόμα και μερικοί π.χ. από Αθήνα οι οποίοι δεν ενδιαφέρονται για τα "δώρα" του club αλλά παρόλα αυτά καλούνται να καταβάλουν το ποσό.

2) Όσοι δώσαμε τα χρήματα της συνδρομής το τελευταίο 2μηνο, δεν πήραμε τίποτα εκτός του Group Buy του Ανδριανάκη και πρέπει πάλι να ξαναπληρώσουμε. Θα πρέπει (μόνο αυτό είναι σωστό) η συνδρομή να ισχύει για 12 μήνες...

3) Το θέμα με το λογαριασμό πρόκειται να λυθεί ή όχι;

4) Απόδειξη για την προηγούμενη, καθώς και για αυτή τη συνδρομή πότε θα πάρουμε;

1.H συνδρομή είναι εθελοντική και δεν αποσκοπεί μόνο στα group-buy.Οι silver members είναι μέλη της προσεχώς νεοϊδρυθίσας λέσχης ιδιοκτητών και φίλων ΜΒ Ελλάδος.Η συνδρομή θα βοηθήσει οικονομικά την αυτοκινητιστική μας λέσχη να διοργανώσει πολύ ενδιαφέροντα events,truck days,να διανείμει αξεσουάρ στα μέλη,να έχει άμεση σχέση και συνεργασία με την ΜΒHellas και πολλά άλλα που έχουν συζητηθεί.Είναι λάθος να πιστεύει κάποιος ότι τη συνδρομή τη δίνουμε μόνο για τα group-buy.

2.Η συνδρομή είναι ετήσια και θα αποδίδεται κάθε αρχή του έτους.Για περιπτώσεις που θα γίνεται εγγραφή νέου μέλους μετά το 2ο μισό της χρονιάς,η συνδρομή θα είναι μικρότερη.

3.Λογαριασμός επίσημος της λέσχης θα δημιουργηθεί αμέσως μετά την ίδρυση της λέσχης,όπως και ταμείο και νέο Δ.Σ.,κατόπιν της 1ης επίσημης συνέλευσης της λέσχης.

4.Απόδειξη θα κοπεί για όλες τις συνδρομές του έτους 2008,αλλά για να γίνει αυτό θα πρέπει και πάλι,η λέσχη να έχει επισημοποιηθεί.

Τίποτα απ΄όλα αυτά που ζούμε σήμερα δε θα είχε γίνει πραγματικότητα,αν δεν υπήρχε αυτός ο ενθουσιασμός και το αίσθημα εθελοντικής προσφοράς-κοινωνικής και οικονομικής-που χαρακτηρίζει τους Silver!

1) Δεν διαφωνώ. wink.gif Απλά (όπως ανέφερα και παραπάνω) κάποια μέλη δεν ενδιαφέρονται για τα "extras" (π.χ. για αυτοκόλλητα κτλ.) της συνδρομής. Παρόλα αυτά πληρώνουν το ίδιο ποσό.

2) Σε περιπτώσεις στις οποίες κάποιο μέλος γράφτηκε το 2ο εξάμηνο του 2007 και μετά, το μέλος ξαναπληρώνει (απ' ότι καταλαβαίνω).

3) Αναμένουμε...

4) Απόδειξη για το 2007 δεν θα πάρουμε, από τη στιγμή που έχουμε πληρώσει;

1.Για τα extras,όλοι θα ενδιαφέρονται,γιατί και πολύ ωραία θα είναι και δωρεάν θα είναι πολλά από αυτά! wink.gif

Άλλωστε όπως είπαμε,η συνδρομή δεν είναι υποχρεωτική.

2.Το 2007 ήταν 30 ευρώ,για το 2008 θα είναι 40.Παρόμοια χρέωση θα γίνεται για τα νέα μέλη που θα εγγραφούν και το δεύτερο μισό του 2008.

3.Αναμένουμε μέσα στον Ιανουάριο την επισημοποίηση,οπότε το Φεβρουάριο θα γίνει και η συνέλευση,που πιθανώς θα συμπέσει με την κοπή της πίτας.

4.Απόδειξη για το 2007 νομίζω πως δε μπορούμε να κόψουμε,εφόσον δεν είχαμε επίσημο και νόμιμο ταμείο.

Αποδείξεις θα μπορούν να κόβονται στο όνομα της λέσχης,εφόσον αυτή θα έχει Α.Φ.Μ.

Νομίζω είναι κοινή λογική ότι μια ανυπόστατη νομικά οντότητα δεν μπορεί να σου παράσχει κανενός είδους απόδειξη. Αν νομίζεις ότι τα 40 ευρώ θα πάνε επί ματαίω, δεν είσαι υποχρεωμένος να τα δώσεις.

Το να υπολογίζουν τα παιδιά την ακριβή ημερομηνία που λήγει το 12μηνο για τον καθένα μας θέλει σοβαρή υποδομή που δεν μπορεί να υπάρχει τουλάχιστον στα πρώτα βήματα του club και ούτε θα απαιτηθεί τις επόμενες χρονιές για όσους έχουν ήδη γραφτεί. Εξάλλου αυτό που πλήρωσες λέγεται "Συνδρομή 2007", τώρα θα πληρώσεις προαιρετικά τη "Συνδρομή 2008". Για να μην υπάρχει παρεξήγηση το ίδιο ισχύει και για εμένα: τέλος Αυγούστου έδωσα 30 ευρώ και 4 μήνες μετά καλούμαι να ξαναπληρώσω.

Αν και δεν έχω καμία σχέση με τη διαχειριστική ομάδα του club, οργάνωσα και εγώ ένα group buy (από το οποίο πιστεύω ότι οφελήθηκες, άρα ακόμα ένα πλεονέκτημα εκτός του Αδριανάκη), προσπαθώ να απαντάω στα διάφορα ερωτήματα και να υποστηρίζω τη λειτουργία του φόρουμ και όλα αυτά χωρίς χρηματικό κέρδος. Διάβασε την πρόταση του sportscoupe με bold παραπάνω.

Σκέψου επίσης ότι όταν γράφεσαι κάπου μέλος δε σε ρωτάει κανείς αν θες όλες τις παροχές που πηγάζουν από την εγγραφή σου. Θα έλεγες ποτέ π.χ. στο National Geographic ότι δε θες τους χάρτες - δώρο που σου δίνουν με την εγγραφή σου αλλά αντ' αυτού θες τη συνδρομή σου φτηνότερη κατά 5 ευρώ;

Τέλος, αν επιθυμείς να εκφράσεις τη γνώμη σου δημόσια και να συμβάλλεις ουσιαστικά στη διαμόρφωση της λειτουργίας του club, το μόνο που έχεις να κάνεις είναι να εμφανιστείς στις συναντήσεις και να εκφράσεις την άποψη / διαφωνία / συμφωνία σου με τα όσα αποφασίζονται. Η αποχή κατά κανόνα σημαίνει είτε αδιαφορία είτε σιωπηρή αποδοχή.

• Upvote 1

Φωτη και Διονυση με καλυψατε απολυτα.

εγώ θα αντιρωτήσω...στην εκλησσία όταν βγάζει δίσκο ζητάς απόδειξη? εγώ έτσι και αλλιώς δεν πατάω....

να ξέρεις όοοοοολα τα σωματεία παγκοσμίος στην αρχή βάλανε λεφτά από την τσέπη τους μέχρι να ορθοποδήσει και νομιμοποιηθεί... εάν δεν θες όπως λένε τα παιδία μην δίνεις... και αν θες τα λεφτά πίσω να στα δώσω εγώ...

χωρίς καμία παρεξήγηση...

Edited by thanosSLK

Εγώ θα ευχαριστήσω τον Θάνο για τις ερωτήσεις του.

Δίνεται η ευκαιρία να εξηγούμε κάποια πράγματα για να τα καταλαβαίνουν σωστά όλοι.

Να προσθεσω οτι σημερα, πηρα laptop στο οποιο θα μπουν τα αναλογα προγραμματα, DAS κλπ και για την χρηση (προγραμματισμο), αποκλειστικα απο τα SILVER μελη μονο.

Αγαπητε Παναγιωτη θελω να σε συνγχαρω που σκεφτηκες την ωραια αυτη προταση(das -wis -ep) απο τα dvd που σου εδωσα εγω, μετα ερχεται και η σειρα του multiplexer και καλωδιων που πιστευω με μικρη δαπανη απο καθε silver μελος να γινει η αγορα τους.

Ευχομαι σε εσενα Παναγιωτη ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ καθως και σε ολα τα μελη αυτου του forum

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΜΕΛΗ ΤΟΥ CLUB.ΕΙΝΑΙ Η ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΩ ΚΑΙ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΩ ΠΟΛΛΑ! ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΚΑΘΟΔΗΓΕΙΣΤΕ ΜΕ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΕΓΓΡΑΦΗ SILVER ΜΕΛΟΥΣ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΕΥΧΟΜΑΙ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΧΡΟΝΙΑ ΜΕ ΥΓΕΙΑ ΚΑΙ ΑΓΑΠΗ ΣΕ ΟΛΟ ΤΟ ΚΟΣΜΟ!

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΜΕΛΗ ΤΟΥ CLUB.ΕΙΝΑΙ Η ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΩ ΚΑΙ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΩ ΠΟΛΛΑ! ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΚΑΘΟΔΗΓΕΙΣΤΕ ΜΕ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΕΓΓΡΑΦΗ SILVER ΜΕΛΟΥΣ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΕΥΧΟΜΑΙ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΧΡΟΝΙΑ ΜΕ ΥΓΕΙΑ ΚΑΙ ΑΓΑΠΗ ΣΕ ΟΛΟ ΤΟ ΚΟΣΜΟ!

καλησπέρα σου και χρόνια πολλά... για να γίνεις silver προς το παρόν πρέπει να έρθεις σε κάποια από τις συναντήσεις μας στα διάφορα μαγαζιά που γίνονται κάθε Τετάρτη... πες μας λίγα λόγια για εσένα εδώ και παρακαλούμε πολύ όχι κεφαλαία όταν γράφεις γιατί μοιάζει ότι φωνάζεις. καλός όρισες

http://www.mbclub.gr/forum/index.php?showtopic=1019

Edited by grmarine

Αγαπητε Παναγιωτη θελω να σε συνγχαρω που σκεφτηκες την ωραια αυτη προταση(das -wis -ep) απο τα dvd που σου εδωσα εγω, μετα ερχεται και η σειρα του multiplexer και καλωδιων που πιστευω με μικρη δαπανη απο καθε silver μελος να γινει η αγορα τους.

Λεωνιδα & Παναγιωτη, οι ιδεες σας ειναι πολυ καλες, ενα δικο μας star diagnosis, περιμενουμε νεα.... You_Rock_Emoticon.gif

Σε ευχαριστω Λεωνιδα για τα καλα σου λογια και εντευχομαι!!!

Με την ευγενικη σου χορηγια σε DVD θα ειμαστε ετοιμοι απο την αλλη εβδομαδα να ξεκινησουμε στο αμαξι μου για δοκιμη στην αρχη, και μετα οποιος θελει στο δικο σας, ολες τις αλλαγες που μπορει να θελουμε.

Θα παραγγειλω καλωδια απο το net και μετα θα ειμαστε ετοιμοι για τις δοκιμες μας.

Ετσι με ελαχιστο κοστος θα μπορεσουμε να κανουμε και εμεις τις αλλαγες μας.

Χρονια σας πολλα και καλα!!!

αυτα ειναι καλα νεα.βουρ PANAGIOTI

Filon,σου έχω στείλει π.μ.

Διονύση , δεν έχω λάβει τίποτα .

Αν μπορείς ξαναστείλτο . Ευχαριστώ .

Σε ευχαριστω Λεωνιδα για τα καλα σου λογια και εντευχομαι!!!

Με την ευγενικη σου χορηγια σε DVD θα ειμαστε ετοιμοι απο την αλλη εβδομαδα να ξεκινησουμε στο αμαξι μου για δοκιμη στην αρχη, και μετα οποιος θελει στο δικο σας, ολες τις αλλαγες που μπορει να θελουμε.

Θα παραγγειλω καλωδια απο το net και μετα θα ειμαστε ετοιμοι για τις δοκιμες μας.

Ετσι με ελαχιστο κοστος θα μπορεσουμε να κανουμε και εμεις τις αλλαγες μας.

Χρονια σας πολλα και καλα!!!

βρηκα ολοκληρο το πακετο star diagnosis στο e-bay.de....δειτε το.... to_pick_ones_nose2.gif

http://cgi.ebay.de/Benz-Star-Diagnosis-200...bayphotohosting

καλημερα σε ολους,

δεν ξερω εαν εχω το δικαιωμα να παρω μερος στην κουβεντα περι συνδρομων, ωντας νεος στην παρεα αλλα...

εμενα παντως τα χρηματα μου φανηκαν λογικα, δεν ειναι ευκολο να υποστηριζεις λειτουργικα ενα site.για να μην αναφερθω και στο πως να κοστολογησει κανεις τον προσωπικο χρονο που ξοδευουν οι mods/admins. ΟΧΙ οτι εχουν σχεση μεταξυ τους, απλως το αναφερω.

και δεν με απασχολησε καθολου η αποδειξη. αλλωστε υπαρχει και αναλυτικη περιγραφη των εσοδων-εξοδων.

και δεν με νοιαζουν και τα extras. δεν ειναι αυτοσκοπος. μου αρκει που γνωρισα 10-15, ως τωρα, αξιολογους και σοβαρους ανθρωπους.

εκφραζω προσωπικες αποψεις και χωρις διαθεση αντιπαραθεσης με κανενα.

φιλικα, Αντωνης

Edited by antonis

Και εγώ την ίδια άποψη με τον Αντώνη εχω.Μόνο και μόνο για να στηριχθεί οικονομικά το Σάιτ θέλει αρκετά, αφήστε δε τον χρόνο που σπαταλάνε όλοι όσοι ασχολούνται με το σαιτ.

καλημερα σε ολους,

δεν ξερω εαν εχω το δικαιωμα να παρω μερος στην κουβεντα περι συνδρομων, ωντας νεος στην παρεα αλλα...

εμενα παντως τα χρηματα μου φανηκαν λογικα, δεν ειναι ευκολο να υποστηριζεις λειτουργικα ενα site.για να μην αναφερθω και στο πως να κοστολογησει κανεις τον προσωπικο χρονο που ξοδευουν οι mods/admins. ΟΧΙ οτι εχουν σχεση μεταξυ τους, απλως το αναφερω.

και δεν με απασχολησε καθολου η αποδειξη. αλλωστε υπαρχει και αναλυτικη περιγραφη των εσοδων-εξοδων.

και δεν με νοιαζουν και τα extras. δεν ειναι αυτοσκοπος. μου αρκει που γνωρισα 10-15, ως τωρα, αξιολογους και σοβαρους ανθρωπους.

εκφραζω προσωπικες αποψεις και χωρις διαθεση αντιπαραθεσης με κανενα.

φιλικα, Αντωνης

Φιλε Αντωνη συμφωνω και εγω απολυτα μαζι σου οπως και πιστευω πως για να λειτουργησει ενα τετοιο site χρειαζεται χρονο χρημα και πολυ μερακι απο τα ατομα τα οποια το διαχειριζονται.

Λοιπόν εγώ θα ξαναρωτήσω.Επειδή μένω Τρίπολη και τώρα τον χειμώνα λόγο της δουλειάς που κανω είναι πολύ δύσκολο να ερθω στην Αθήνα για κάποια συναντησή σας , θα μπορουσα να στείλω τα χρήματα σε κάποιον απο εσάς για να γίνω ασημένιο μέλος;

Λοιπόν εγώ θα ξαναρωτήσω.Επειδή μένω Τρίπολη και τώρα τον χειμώνα λόγο της δουλειάς που κανω είναι πολύ δύσκολο να ερθω στην Αθήνα για κάποια συναντησή σας , θα μπορουσα να στείλω τα χρήματα σε κάποιον απο εσάς για να γίνω ασημένιο μέλος;
Έχεις π.μ.

Περιμενω παιδια την επομενη συνατηση για να μπω και εγω με την σειρα μου στην silver παρεα.....

8-) 8-) 8-)