Jump to content

Recommended Posts

Μα πως τα 'αλλα" club εχουν το σημα και μαλιστα τεραστιο;;;

Εμενα μου αρεσε το 1ο... και αυτο ρε παιδια που εχουμε στο facebook το μαυρο φο βε ρο

Εμένα μ'αρέσει το 4 περισσότερο απ'όλα και στη συνέχεια το 3(αλλά πιστεύω ότι θα ήταν καλύτερο να μην αναγραφόταν αυτή η σειρά που λεει "ΛΕΣΧΗ ΙΔΙΟΚΤΗΤΩΝ ΚΑΙ ΦΙΛΩΝ MERCEDES-BENZ ΕΛΛΑΔΟΣ" πάνω στο σήμα αλλά μόνο το mbclub.gr,άποψη μου πάντα). You_Rock_Emoticon.gif

Εγώ ψηφίζω το 1ο.

Σας σχήμα το βρίσκω αρκετά όμορφο, ενώ καλό είναι που αναγράφονται και όλα(δλδ και το mbclub.gr αλλά και το Λέσχη Ιδιοκτητών μπλα μπλα μπλα...) :lol:/>

Σε μένα αρέσουν τα 4-6-5...Αλλά πιστεύω ότι το 5 θα γίνει πιο όμορφο αν το αστέρι είναι όπως στα σχέδια 4 κ 5...Το μαύρο είναι πολύ μονότονο...

1, γιατι εχει ολα τα στοιχεια της λεσχης.

4, γιατι ειναι απλο και ουσιαστικο.

Edited by stelios

Εμένα μ'αρέσει το 4 περισσότερο απ'όλα και στη συνέχεια το 3(αλλά πιστεύω ότι θα ήταν καλύτερο να μην αναγραφόταν αυτή η σειρά που λεει "ΛΕΣΧΗ ΙΔΙΟΚΤΗΤΩΝ ΚΑΙ ΦΙΛΩΝ MERCEDES-BENZ ΕΛΛΑΔΟΣ" πάνω στο σήμα αλλά μόνο το mbclub.gr,άποψη μου πάντα).

Μηνα καλημερα το σημα χρειαζεται να εχει το "ΛΕΣΧΗ ΙΔΙΟΚΤΗΤΩΝ ΚΑΙ ΦΙΛΩΝ MERCEDES-BENZ ΕΛΛΑΔΟΣ" γιατι το logo θα μπαινει και στα επιστολοχαρτα και στα υπολοιπα εγγραφα που θα εχει η Λεσχη μας.

Μηνα καλημερα το σημα χρειαζεται να εχει το "ΛΕΣΧΗ ΙΔΙΟΚΤΗΤΩΝ ΚΑΙ ΦΙΛΩΝ MERCEDES-BENZ ΕΛΛΑΔΟΣ" γιατι το logo θα μπαινει και στα επιστολοχαρτα και στα υπολοιπα εγγραφα που θα εχει η Λεσχη μας.

Με αυτή την προϋπόθεση τα 4 και 2 απορρίπτονται οπότε το 1 είναι η καλύτερη λύση, κατά την προσωπική μου άποψη πάντα.

Μπορουν και να συνδυαστουν απο διαφορετικα σηματα, τα κομματια τους.

Μπορουν και να συνδυαστουν απο διαφορετικα σηματα, τα κομματια τους.

Όπως το είπε ο πρόεδρος!

Γενικά αν και δεν είναι η πρώτη σας επιλογή, στους περισσότερους αρέσει το 1.

Στο 1, το κείμενο μπορεί να αντικατασταθεί απο τα κλαδιά ελιάς και να τοποθετιθεί το κείμενο σε νέο κύκλο, απο κατω ή στο πλάι μαζί με την σημαία.

Μπορεί λοιπόν να είναι έτσι για την επίσημη χρήση (βλέπε εικόνες) και να αφαιρούνται αυτά τα στοιχεία για τα μπλουζάκια, καπέλα, αφίσες κλπ.

MB_Club_07_resize.jpgMB_Club_08_resize.jpg

Όπως είπα αυτά είναι προσχέδια και θα πάρουν φτιάξιμο μέχρι το τελικό.

Επίσης αν δεν υπάρχει λόγος βιασύνης επιτρέψτε μου να κάνω και μερικές άλλες ιδέες, χωρίς αυτό να σημαίνει οτι θα φτάσει καλοκαίρι μεχρι να καταλήξουμε. on_the_quiet.gif

Το 6 γιατί μοιάζει στο πρωτότυπο (που σχεδιάστηκε για το συγκεκριμένο στιλ αυτοκινήτου) αλλά ταυτόχρονα σου δίνει και κάτι το διαφορετικό που λες ..οπα! τι σηματάκι είναι αυτό; Επίσης ευχαρίστως και το φοράω, και το κολλάω στο αυτοκίνητο μου.

Χωρίς να αναφερθώ στο τι μου χτυπά καλύτερα στο μάτι μιάς και ο καθένας προτείνει διαφορετικό σήμα και μία ακόμη γνώμη είναι άχρηστη από την στιγμή που υπάρχει "ασυμφωνία" επιλογών (χώρια που δεν είμαι και Silver), θα ήθελα να κάνω δύο γενικές παρατηρήσεις.

1) Τα "λιτά" σήματα και με λιγότερο μαύρο είναι καλύτερα. Όσο πιό απλό ένα σήμα με λεπτές γραμμές τόσο πιό ευδιάκριτο αλλά και σοβαρό.

2) Η "περιγραφή" της λέσχης που πρέπει να αναφέρεται πάνω στο σήμα όπως είπατε "Λέσχη ιδιοκτητών & φίλων Μερσέντες...." ίσως θα ήταν καλύτερα να μην γράφει την λέξη "φίλων". "Φίλων" τι ? Μεταξύ τους ? (δεν αφορά κανέναν άσχετο άν τα μέλη είναι φίλοι μεταξύ τους ή όχι ώστε να γίνεται τέτοια "δήλωση") άν όχι φίλοι μεταξύ τους, τότε φίλων της Μερσέντες ? Είμαι φίλος με το αμάξι μου? με την μάρκα ? Με το σπίτι μου ? με το ψυγείο μου? ευχαριστώ δεν θα πάρω σουτζουκάκια δεν είμαι φίλος ?

Απλά μία γνώμη παιδιά.

Edited by e.t

OK,υπο αυτή τη προϋπόθεση θα επέλεγα το 1 αλλά και τα δυο σήματα που παρέθεσε ο φίλος abi αργότερα σε ποστ του(#20) είναι πολύ καλά.

Edited by MinasMB

Χωρίς να αναφερθώ στο τι μου χτυπά καλύτερα στο μάτι μιάς και ο καθένας προτείνει διαφορετικό σήμα και μία ακόμη γνώμη είναι άχρηστη από την στιγμή που υπάρχει "ασυμφωνία" επιλογών (χώρια που δεν είμαι και Silver), θα ήθελα να κάνω δύο γενικές παρατηρήσεις.

1) Τα "λιτά" σήματα και με λιγότερο μαύρο είναι καλύτερα. Όσο πιό απλό ένα σήμα με λεπτές γραμμές τόσο πιό ευδιάκριτο αλλά και σοβαρό.

2) Η "περιγραφή" της λέσχης που πρέπει να αναφέρεται πάνω στο σήμα όπως είπατε "Λέσχη ιδιοκτητών & φίλων Μερσέντες...." ίσως θα ήταν καλύτερα να μην γράφει την λέξη "φίλων". "Φίλων" τι ? Μεταξύ τους ? (δεν αφορά κανέναν άσχετο άν τα μέλη είναι φίλοι μεταξύ τους ή όχι ώστε να γίνεται τέτοια "δήλωση") άν όχι φίλοι μεταξύ τους, τότε φίλων της Μερσέντες ? Είμαι φίλος με το αμάξι μου? με την μάρκα ? Με το σπίτι μου ? με το ψυγείο μου? ευχαριστώ δεν θα πάρω σουτζουκάκια δεν είμαι φίλος ?

Απλά μία γνώμη παιδιά.

Το "φίλων" αναφέρεται στα αυτοκίνητα Mercedes και όχι στους ιδιοκτήτες. Δηλαδή, άλλοι είναι ιδιοκτήτες Mercedes και άλλοι φίλοι των Mercedes (και πιθανόν να θέλουν να γίνουν ιδιοκτήτες).

Επίσης αυτό είναι το επίσημο όνομα της Λέσχης μας στο Πρωτοδικείο.

Γιατι επιμένουμε στα κλαδιά ελιάς?... Η ίδια η εταιρια τα εχει αφησει προ πολλού, εμεις γιατι να επιμεινουμε? Μου φαινεται παλαιομοδίτικο.. :lol:/>

abi πολύ καλή δουλειά, ρίξε ιδέες!

Και να προσθέσω να δούμε και καμιά ιδέα και σε άλλο μοτίβο, εκτός από στρογγυλό σαν σφραγίδα???

Πάντως οι δημιουργίες του abi είναι πολύ καλές, δύσκολο να επιλέξει κάποιος την "καλύτερη" !

Διαφορετικό περίγραμμα σήματος θα μπορούσε να ήταν και το περίπου ημι-κυκλικό (όπως αυτό φαίνεται στο "εσωτερικό" των 2 τελευταίων σημάτων.

Off-topic :

Jimpan, η λέσχη έχει μέλη μή ιδιοκτήτες Μερσέντες ?

Δηλαδή υπάρχει άνθρωπος π.χ που κυκλοφορεί με Lada ή Ferrari και πήγε να γίνει μέλος (ως "φίλος"!) σε λέσχη Μερσέντες ?

Off-topic :

Δηλαδή υπάρχει άνθρωπος π.χ που κυκλοφορεί με Lada ή Ferrari και πήγε να γίνει μέλος (ως "φίλος"!) σε λέσχη Μερσέντες ?

Σε κανένα υποψήφιο μέλος της Λέσχης δεν ζητείται πιστοποιητικό κατοχής αυτοκινήτου Mercedes!

Δε συζητάμε την πιθανότητα να γραφτεί κάποιος στη Λέσχη και να μην είναι κάτοχος Mercedes. Μπορεί να είναι από 0 ως 100%. Κι εμένα δε μου φαίνεταο λογικό αλλά δεν αποκλείεται.

Αν πάλι δε σ' αρέσει μπορείς να γραφτείς στη Λέσχη και στην επόμενη συνέλευση (τηρώντας τις νόμιμες διαδικασίες) να ζητήσεις να βγεί το "φίλων" από τον τίτλο.

Τα υπόλοιπα είναι άσκοπα και εκτός θέματος όπως κι εσύ επισήμανες.

Η προσωπική μου γνώμη είναι να φαίνεται το όνομα της Λέσχης στο λογότυπο, αλλιώς θα φαινόμαστε σαν αντιπροσωπεία ή συνεργείο Mercedes.

OK! Το 'πιασα το υπονοούμενο συνεχίζω με την παραγωγή νέων paint3.gif

ps. δεν είναι απάντηση στον jimpan

Edited by abi

...

Off-topic :

...

Ναι έχουμε.

φιλε αβι ! ολα τα σηματα ειναι καλα,αλλα δεν εχουν αυτο το κατι.. διαφορετικο ειναι το 3

το MBC που εχεις στο κεντρο,να το πλαισιωσεις μεσα στο αστερι,να το δουμε ?

η γνωμη μου πιστευω οτι θα ειναι κατι πολυ διαφορετικο !

Σε κανένα υποψήφιο μέλος της Λέσχης δεν ζητείται πιστοποιητικό κατοχής αυτοκινήτου Mercedes!

Δε συζητάμε την πιθανότητα να γραφτεί κάποιος στη Λέσχη και να μην είναι κάτοχος Mercedes. Μπορεί να είναι από 0 ως 100%. Κι εμένα δε μου φαίνεταο λογικό αλλά δεν αποκλείεται.

Αν πάλι δε σ' αρέσει μπορείς να γραφτείς στη Λέσχη και στην επόμενη συνέλευση (τηρώντας τις νόμιμες διαδικασίες) να ζητήσεις να βγεί το "φίλων" από τον τίτλο.

Τα υπόλοιπα είναι άσκοπα και εκτός θέματος όπως κι εσύ επισήμανες.

Η προσωπική μου γνώμη είναι να φαίνεται το όνομα της Λέσχης στο λογότυπο, αλλιώς θα φαινόμαστε σαν αντιπροσωπεία ή συνεργείο Mercedes.

συμφωνω και επαυξανω !!!

Πάντως οι δημιουργίες του abi είναι πολύ καλές, δύσκολο να επιλέξει κάποιος την "καλύτερη" !

Διαφορετικό περίγραμμα σήματος θα μπορούσε να ήταν και το περίπου ημι-κυκλικό (όπως αυτό φαίνεται στο "εσωτερικό" των 2 τελευταίων σημάτων.

Off-topic :

offtopic8mg.gif

Συγνώμη, αλλά κάποιος ας πούμε μπορεί να μην έχει την οικονομική δυνατότητα να αποκτήσει μια Mercedes και να αρκείται σε ένα μικρότερο και φθηνότερο αυτοκίνητο.

Ή ας πούμε, δες τη δικιά μου περίπτωση. Είμαι 15 και δεν υπάρχει κανένα έγγραφο που να λέει ότι κατέχω ή χρησιμοποιώ το Mercedes. Όμως πρακτικά είναι -ας το πούμε- δικό μου ή της οικογένεια όπως λέμε, και το χρησιμοποιώ. Άρα ενώ επίσημα δεν είναι δικό μου, ουσιαστικά έχω άμεση επαφή, και λόγω και δικού μου "κολλήματος" με τα αυτοκίνητα γράφομαι εδώ ως μέλος για να μάθω αυτά που δεν ξέρω και να βοηθήσω με αυτά που ξέρω. Αν λοιπόν ήταν αποκλειστικά και μόνο ιδιοκτητών, εγώ τι κάνω;

Αυτό που θέλω να πω με αυτό το παράδειγμα είναι κάλα είναι που έχει και το "φίλων" γιατί καλύπτει όλες τις περιπτώσεις. Μπορεί κάποιος να μην έχει Mercedes και απλώς να ενδιαφέρεται να παρακολουθεί και να γράφει! Τι θα του πούμε, φύγε;

Αυτά τελείως φιλικά, και ας σταματήσουμε το offtopic... :lol:/>

Δεν έχω κανένα πρόβλημα βρε παιδιά, ας γράφει και φίλων και συγγενών εξ αίματος + αγχιστίας.

Μιά ερώτηση έκανα επειδή μου φάνηκε περίεργο το "φίλων" όταν αναφερόμαστε σε άψυχο αντικείμενο, χωρίς να συνοδεύεται από κάποια δραστηριότητα. Και σε καμία περίπτωση δεν υπονόησα ότι κάποιος που δεν κατέχει όχημα της μάρκας δεν έχει και λόγο ύπαρξης εδώ από την στιγμή που θέλει να "μάθει" ή τον ενδιαφέρει ως μελλοντική αγορά.

Το παρόν καθώς και τα υπόλοιπα άσχετα με το θέμα , ας καταλήξουν στον κάλαθο.

Δεν έχω κανένα πρόβλημα βρε παιδιά, ας γράφει και φίλων και συγγενών εξ αίματος + αγχιστίας.

Μιά ερώτηση έκανα επειδή μου φάνηκε περίεργο το "φίλων" όταν αναφερόμαστε σε άψυχο αντικείμενο, χωρίς να συνοδεύεται από κάποια δραστηριότητα. Και σε καμία περίπτωση δεν υπονόησα ότι κάποιος που δεν κατέχει όχημα της μάρκας δεν έχει και λόγο ύπαρξης εδώ από την στιγμή που θέλει να "μάθει" ή τον ενδιαφέρει ως μελλοντική αγορά.

Το παρόν καθώς και τα υπόλοιπα άσχετα με το θέμα , ας καταλήξουν στον κάλαθο.

Νομίζω ότι ακόμα δεν έχεις καταλάβει ότι υπάρχει μια Λέσχη,

με καταστατικό από το πρωτοδικείο Αθηνών,

με Δ.Σ.,

με εκλογές κάθε 2 χρόνια,

με ταμείο και με ΑΦΜ,

με δηλώσεις στην εφορία κάθε χρόνο,

με εκδηλώσεις και συγκεντρώσεις,

με προσφορές και συνεργασίες

και γενικά με πολύ μεγάλη δραστηριότητα σε όλη την Ελλάδα.

Ας μείνουμε στο θέμα μας.

abi???