Jump to content
gtir

Mercedes-Benz Ταξί

Recommended Posts

Οπως λεει και ο τιτλος "Mercedes-Benz Taxi"!

Κανονικα επρεπε να το ειχες σε αλλο θεμα off topic συζητησεις..

Απο τα λιγα που ξερω απο αλλα αυτοκινητα!

1ο Skoda

2ο Toyota

3o Opel

Edited by nikosw204

Αν θες skoda MONO αυτο με τον 1,9 κινητηρα οχι το διλιτρο που γραφεις πιο πανω,με 20000 δεν παιρνεις μεταχειρισμενο mercedes το οποιο θα ειναι ετοιμο αξιοπιστο κλπ κλπ για ταξι.

Συγγνώμη για το :3offtopic1:/> Αλά αφού έκανα μια γενική ερώτηση στην οποία ρώτησα και για Mercedes ταξί θεώρησα ότι μπορούσα να γράψω εδώ και να μην ανοίγω καινούριο topic.

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις

Μια ερώτηση ακόμα γιατί τώρα ξεκίνησα να ψάχνω το W204 και έχω μπερδευτεί.

Η διαφορά στο ταχύμετρο στις παρακάτω φωτογραφίες.

Έχει να κάνει με την έκδοση του μοντέλου τον εξοπλισμό το αν είναι facelift η πάει μαζί με το comand gps???

post-4243-0-53261000-1324636043_thumb.jp

post-4243-0-84965800-1324636061_thumb.jp

η πρωτη φωτο ειναι το απλο(εκδοση classic) ενω στη δευτερη η εκδοση avantgarde.και η δευτερη εχει σαν εξτρα το συστημα πλοηγησης comand

Αρα είναι μόνο θέμα έκδοσης??? Και όχι comand?

Τη κόστος έχει περίπου μετά η αλλαγή οργάνων και ένα σύστημα τύπου comand (κινέζικο με εργοστασιακό look)

ακριβως θεμα εκδοσης.καντραν καινουργιο 900ε μεταχειρ 300-350ε

κομαντ καινουργιο δεν θελεις να ξερεις,μεταχειρισμενο γυρω στα 600 με 700 συν τοποθετηση

Αρα είναι μόνο θέμα έκδοσης??? Και όχι comand?

Τη κόστος έχει περίπου μετά η αλλαγή οργάνων και ένα σύστημα τύπου comand (κινέζικο με εργοστασιακό look)

Δεν υπαρχει κινεζικο με εργοστασιακο look για 204,δεν θες μονο καντραν αλλα και τιμονι και πλεξουδα!να ψαξεις με το πολυτουργικο τιμονι με τα 12πληκρα!

Δεν υπαρχει κινεζικο με εργοστασιακο look για 204,δεν θες μονο καντραν αλλα και τιμονι και πλεξουδα!να ψαξεις με το πολυτουργικο τιμονι με τα 12πληκρα!

Έχεις δίκαιο για το τιμόνι δεν το σκέφτηκα tongue.gif

Αυτό εδώ πώς φαίνετε: http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showDetails.html?id=155344226&__lp=164&scopeId=C&sortOption.sortBy=searchNetGrossPrice&makeModelVariant1.makeId=17200&makeModelVariant1.modelId=16%2C17%2C18%2C19%2C20%2C21%2C22%2C23%2C24%2C25%2C44%2C26%2C27%2C28%2C29%2C30%2C31%2C198&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&fuels=DIESEL&minFirstRegistrationDate=2010-01-01&ambitCountry=DE&transmissions=AUTOMATIC_GEAR&damageUnrepaired=ALSO_DAMAGE_UNREPAIRED&export=ALSO_EXPORT〈=en&pageNumber=2

Γιατί δεν ψάχνεις κάτι σε 220;

Γιατί δεν ψάχνεις κάτι σε 220;

1) Το 70% περίπου των χιλιομέτρων θα γίνουν μέσα στη κίνηση οπότε δεν νομίζω πώς θα με ωφελήσει το 220.

2) Αν και μικρή διαφορά στη κατανάλωση στα 200 με 250 km τη μέρα είναι ένα όφελος στη κατανάλωση.

3) Με βάση τους ρίπους το ένα έχει τέλη 144*2.25=324 το Άλο 154*2.80= 431

4) Το ένα το βρίσκω με αρχική τιμή 17600€ το Άλο από 19500€

Δεν είμαι σίγουρος πώς τα παραπάνω είναι και τα σωστά Κριτήρια αλά με βάση αυτα αποφάσισα για το 200αρι σίγουρα έχει και πλεονεκτήματα το 220....

Edited by mclaren

Μια χαρά τα σκέφτεσαι...εχει βγάλει και C180 CDI,δες και την Β class αν σε ενδιαφέρει μόνο για πόλη!Έχει μεγαλύτερο χώρο αποσκευών και πολύ καλύτερο χωροταξικά ακομα και από το Ε!!!

Μια χαρά τα σκέφτεσαι...εχει βγάλει και C180 CDI,δες και την Β class αν σε ενδιαφέρει μόνο για πόλη!Έχει μεγαλύτερο χώρο αποσκευών και πολύ καλύτερο χωροταξικά ακομα και από το Ε!!!

Το σκέφτηκα για την Β αλά για να εισάγεις μεταχειρισμένο για ταξί πρέπει να είναι πάνω από 2100 κυβικά. :thumbsdown:/> :thumbsdown:/> :thumbsdown:/> :thumbsdown:/>

Καλοριζικο,Αντε με το καλο!

Καλορίζικο και με το καλό να σου έρθει. Πόσο πήγε τελικά με τους εκτελωνισμούς κλπ;

Ευχαριστώ πολύ αν είστε καλά. 27000 βγήκε αλά η τιμή είναι για ταξί για ΙΧ ίσως είναι κανένα 10χιλιαρο παραπάνω ( φόρος πολυτελείας και παραπάνω τελωνείο)

Ευχαριστώ πολύ αν είστε καλά. 27000 βγήκε αλά η τιμή είναι για ταξί για ΙΧ ίσως είναι κανένα 10χιλιαρο παραπάνω ( φόρος πολυτελείας και παραπάνω τελωνείο)

Πολλά σου βγήκε. Το έχεις ψάξει ? Τα έξοδα του τελωνείου και μεταφορικά εννοώ.

Edited by dion

Εννοείτε πως το έψαξα σε πολλούς εντράδες (Αθήνα και Χαλκίδα) όλοι ίδια τιμή μου είπαν με μικρές αποκλίσεις . θα μπορούσα να βρω λίγο πιο οικονομικό αυτοκίνητο αλά μου έκανε κλικ το συγκεκριμένο είναι σχεδόν καινούριο 29000κμ

Την προηγούμενη εβδομάδα παρέλαβα το W204 και έχει ξεκινήσει το βάψιμο.

το manual που έχει είναι στα γερμανικά και δεν καταλαβαίνω τίποτα.

Υπάρχει κάποιο manual pdf ???

Καλορίζικο και καλοτάξιδο! To manual είναι εδώ: C-Class Manual

Καλορίζικο και καλοτάξιδο! To manual είναι εδώ: C-Class Manual

Ευχαριστώ είμαι σίγουρος πώς θα το ευχαριστηθώ…

Το έχω δει αυτό το Manual, αλλά μου φαίνετε πιο βολικό το pdf. Επιπλέον το online ανά πάσα ώρα μπορεί να μην είναι διαθέσιμο.

Αν δεν υπάρχει to Manual σε μορφή pdf θα μπορούσε να μου δανείσει κάποιος το δικό του για 2-3 μέρες ώστε να το κάνω εγώ pdf? ??

Και εννοείτε πως θα το έχει και όποιος άλλος ενδιαφέρετε.

Η Mercedes βρήκε ένα αρκετά έξυπνο και πρωτότυπο τρόπο ώστε να διαφημίσει το νέο της φορτηγό. Έτσι πήρε το νέο Actros, το μετέτρεψε σε ταξί και το άφησε να κυκλοφορεί ελεύθερο σε μια πόλη της Γερμανίας, μεταφέροντας κανονικά πελάτες.

AutoBlog.gr