Jump to content
blugosi

Ανάκληση 85.078 αυτοκινήτων Mercedes-Benz

Recommended Posts

Τελικά έγινε και στην Ελλάδα η ανάκληση για 1244 αμάξια

http://sarotiko.blogspot.com/2010/10/mercedes_20.html

Λέω και εγώ...Από άλλο εργοστάσιο έβγαιναν αυτά που πήγαιναν Αμερική...

Έκανε ανάκληση η Mercedes γι'αυτό τον λόγο;;; Εμένα γιατί δεν μου έχει έρθει κάποιο ειδοποιητήριο;

Οχι Αλεξη και σε αναστατωσα.. Επρεπε να ειχε κανει εννοουσα!!

Τελικά έγινε και στην Ελλάδα η ανάκληση για 1244 αμάξια

http://sarotiko.blogspot.com/2010/10/mercedes_20.html

Πουλήθηκαν τόσα ε? sarcastic_hand.gif

Οχι Αλεξη και σε αναστατωσα.. Επρεπε να ειχε κανει εννοουσα!!

Με έκανες και πήγα μέχρι τον Γιώργο (papalos) hehehe!

Ρίξτε μια ματιά στην παρακάτω σελίδα:

http://www.4troxoi.gr/default.php?pname=Article&cat_id=52&art_id=12075

Θα πρέπει να ανησυχούμε ?

Υπάρχει αντίστοιχο topic για αυτό το θέμα.....

Αν το αυτοκίνητο σου είναι στα "ανακαλούμενα" πρέπει να το πας αμέσως στην ΜΒ....

Δεν υπάρχει λόγος πανικού αλλά από την άλλη δεν υπάρχει και λόγος καθυστέρησης....

Υπάρχει αντίστοιχο topic για αυτό το θέμα.....

Αν το αυτοκίνητο σου είναι στα "ανακαλούμενα" πρέπει να το πας αμέσως στην ΜΒ....

Δεν υπάρχει λόγος πανικού αλλά από την άλλη δεν υπάρχει και λόγος καθυστέρησης....

εμενα πρεπει να μου ηρθε σημερα..συστημενο..

εμενα πρεπει να μου ηρθε σημερα..συστημενο..

Αν είναι δυνατόν, όταν το πας παρακολούθησε τί ακριβώς θα "διορθώσουν" ώστε να μας λυθούν οι απορίες για το θέμα....

Αν είναι δυνατόν, όταν το πας παρακολούθησε τί ακριβώς θα "διορθώσουν" ώστε να μας λυθούν οι απορίες για το θέμα....

ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ..

Σε ανάκληση 1.244 αυτοκινήτων θα προχωρήσει η Μercedes Benz Eλλάς. Η ανάκληση αφορά τα μοντέλα C-Class, E-Class και GLK-Class παραγωγής από Ιούνιο 2009 έως Μάρτιο 2010, και γίνεται για να ελεγχτεί το σύστημα διεύθυνσης και συγκεκριμένα η σύνδεση της αντλίας υποβοήθησης του τιμονιού, στην οποία υπάρχει πιθανότητα διαρροής υγρού. Η Mercedes αναφέρει πως ακόμα και αν προκύψει ένα τέτοιο πρόβλημα, ο έλεγχος του αυτοκινήτου σε καμία περίπτωση δεν χάνεται.

Όπως συμβαίνει σε ανάλογες περιπτώσεις, οι κάτοχοι των οποίων τα οχήματα εμπλέκονται στην ανάκληση θα ενημερωθούν εγγράφως, ώστε να επισκεφθούν έναν Εξουσιοδοτημένο Επισκευαστή Mercedes-Benz, προκειμένου να γίνει έλεγχος, χωρίς χρέωση. Τηλέφωνο για πληροφορίες: 800 11 76000.

Σε ανάκληση 1.244 αυτοκινήτων θα προχωρήσει η Μercedes Benz Eλλάς. Η ανάκληση αφορά τα μοντέλα C-Class, E-Class και GLK-Class παραγωγής από Ιούνιο 2009 έως Μάρτιο 2010, και γίνεται για να ελεγχτεί το σύστημα διεύθυνσης και συγκεκριμένα η σύνδεση της αντλίας υποβοήθησης του τιμονιού, στην οποία υπάρχει πιθανότητα διαρροής υγρού. Η Mercedes αναφέρει πως ακόμα και αν προκύψει ένα τέτοιο πρόβλημα, ο έλεγχος του αυτοκινήτου σε καμία περίπτωση δεν χάνεται.

Όπως συμβαίνει σε ανάλογες περιπτώσεις, οι κάτοχοι των οποίων τα οχήματα εμπλέκονται στην ανάκληση θα ενημερωθούν εγγράφως, ώστε να επισκεφθούν έναν Εξουσιοδοτημένο Επισκευαστή Mercedes-Benz, προκειμένου να γίνει έλεγχος, χωρίς χρέωση. Τηλέφωνο για πληροφορίες: 800 11 76000.

Τεταρτη θα ειμαι Ισμαιλο για την ανακληση..θα σας ενημερωσω..

Έχω την εντύπωση ότι βγάζουν ανακοίνωση για ανάκληση μόνο σε κραβγαλέαις κακοτεχνίες ή όταν το θέμα πάρει μεγάλες διαστάσεις, για μικρές αστοχίες δεν το αναφέρουν καν. Όμως πιστεύω ότι για τις μικρές αστοχίες ενημερώνουν τους αντιπροσώπους και αν κάποιος πελάτης είναι «ενοχλητικός»! προχωρούν στην αποκατάσταση της ατέλειας. Τι θέλω να πω όταν πήγα να κάνω συντήρηση παρουσιάστηκε μικρή διαρροή στο αυτόματο κιβώτιο από μια ήλεκτροϋδραυλική βαλβίδα που υπάρχει εκεί, μου είπαν ότι θέλει αλλαγή και κ.λ.π. Για λίγες ημέρες έχε παρέλθει ο χρόνος εγγύησης, εγώ επέμενα ότι δεν την δέχομαι αυτή την βλάβη ως φυσιολογική φθορά και ότι είναι θέμα αστοχίας υλικού, πράγματι ο άνθρωπος της υποδοχής μου είπε καθ ότι είναι κάπως φίλος – γνωστός, «άστο θα το δω», θα κάνω κάποια αίτηση κ.λ.π. Αποτέλεσμα μου έκαναν την ζημία ατελώς, και όχι μόνον αυτή, αλλά μου άλλαξαν απ’ ότι έγραφαν το καπάκι των υγρών φρένων, χωρίς εγώ να τους πω τίποτε, διότι και εκεί υπήρχε κάποια αστοχία υλικού. Εδώ θα σας θυμίσω ότι η αντίστοιχη βλάβη παρουσιάστηκε σε αρκετούς από εμάς, απ’ ότι έγραψαν παλαιότερε στο MBCLUB, την οποία πλήρωσαν αρκετά ακριβά σε διάφορα επίσημα συνεργεία.

Όμως πιστεύω ότι για τις μικρές αστοχίες ενημερώνουν τους αντιπροσώπους και αν κάποιος πελάτης είναι «ενοχλητικός»! προχωρούν στην αποκατάσταση της ατέλειας.

Αυτο ειναι που με τρελαινει και το εχω διαπιστωσει(σε mercedes οχι αλλα δεν αναφερω που και πως γιατι θα βγω off topic biggrin.gif ) λες και καποιος που αγοραζει αυτοκινητο το παιρνει τζαμπα