Jump to content
PANAGIOTIS

OFF LINE FORUM (SERVER DOWN)

Recommended Posts

Να σας ενημερωσουμε οτι το φορουμ ηταν εκτος λειτουργιας απο την Κυριακη 15/7/2007 απο ωρα 11.00 εως την Δευτερα 16/7/2007 και ωρα 20.00 λογω αναβαθμισης του server στην Αμερικη.

Αυριο απο αργα το βραδυ της Παρασκευης μεχρι το πρωι του Σαββατου για λιγες ωρες, θα ειναι κατω ο server μας, και αναγκαστικα και το site και forum μας, λογω εργασιων αναβαθμισης. (Ξερετε εσεις.... προγραμμα, τροχαλια)!!!

Για ενημερωση σας το email που ακολουθει.

Dear Site Owner,

(mt) Media Temple would like to notify you and the Contacts on your Account of a very important data center maintenance which may affect one of your hosting related services.

DATE/TIME WINDOW:

Friday, November 30th 2007 9:30 PM - Saturday, December 1st 3:00AM PST

To see when this maintenance window will occur in a different timezone please visit:

http://mediatemple.net/go/date/0710112330

AFFECTED RESOURCES:

(gs) Grid-Service customers on Cluster.1

(ss) Shared Services

(dp)(dpv)(nitro) some Dedicated Physical Services

MAINTENANCE ACTION:

On Friday, November 30th, our data center Electrical Engineers will facilitate proactive replacement of certain electrical systems in one of our Facility Power Segments at our EL-DC3 data center. In addition, an upgrade will be taking place to core components of the (gs), including the storage subsystem. This vendor-recommended upgrade required additional time and thus has been grouped with the data center activity in order to reduce customer impact.

This larger than normal maintenance period is a proactive measure to prevent power failure incidents as experienced by various other data centers mentioned in recent news. We would like to remind all customers that scheduled infrastructure maintenance and security related updates are a necessary and vital aspect of web hosting that ensures the long term uptime and reliability of your services.

Thank you in advance for your understanding.

Regards,

(mt) Media Temple, Inc

Hosting Operations

8520 National Blvd.

Building A

Culver City, CA 90232

κριμα.. αλλα τι να κανουμε.. υπομονη... wink.gif

λίγο αποχή για αποτοξίνωση καλή είναι.... ελπίζω .... τι να πω και εγώ που από την άλλη βδομάδα θα έχω αποχή για 2 βδομάδες από Η/Υ...

11 παρά η ώρα, και είναι ακόμα ζωντανό πάντως! wink.gif

Απο νωρίς το πρωί του Σαββάτου 15/3 {Σάβ 6:00 πμ}, μέχρι το βραδυ του Σαββάτου 15/3 για λίγες ώρες, θα είναι κάτω ο server μας, και αναγκαστικά και το site και forum μας, λόγω εργασιών αναβάθμισης. (Ξέρετε εσείς.... μετά το πρόγραμμα, τροχαλία βάζουμε χταπόδι, με αγωνιστικό καταλύτη)!!!

Για ενημέρωση σας το email που ακολουθεί.

Dear Site Owner,

(mt) Media Temple would like to notify you and the Contacts on your Account of upcoming network and data center maintenance that will briefly affect some of your hosting related services.

MAINTENANCE DATE/TIME:

----------------------------

Friday, March 14th 2008 09:00 PM - Saturday, March 15th 2008 12:00 AM PDT

To see when this maintenance will occur in your timezone please visit the following link:

http://mediatemple.net/go/date/0803142100

AFFECTED RESOURCES:

SERVICES: (gs) Grid-Service

MAINTENANCE ACTION:

On Friday, March 14th our Data Center Engineers will be relocating core equipment at our EL-DC3 data center.

This maintenance action will require that your server be taken offline for an extended period of time. You should prepare for up to two hours disruption to all services including web, email, and ftp. It is likely that only a small portion of the maintenance window will actually be needed.

NOTE: Any email inbound to your server during this maintenance window will be queued and delivered to your email accounts.

We would like to remind all customers that scheduled maintenance and security related updates are a necessary and vital aspect of web hosting that ensures the long term uptime and reliability of your server. Should you have any questions regarding this scheduled maintenance please call us or open a support request inside the (mt) AccountCenter.

This announcement can also be viewed in the (mt) Media Temple weblog:

http://weblog.mediatemple.net/weblog/categ...nce-03-14-2008/

Thank you in advance for your understanding.

Regards,

Edited by johnad2

Μην ξεχνάτε ότι αύριο θα είναι εκτός ο server μας για μερικές ώρες το πρωί. Διαβάστε το παραπάνω μήνυμα.

Δυστυχώς χωρίς να μας ειδοποιήσει κανένας για να μπορέσουμε να σας ενημερώσουμε.

Ευτυχώς όλα καλά!!!

Υπάρχει κανένα πρόβλημα στην λειτουργεία του site????

Από σήμερα το πρωί αντιμετωπίζω μεγάλη καθυστέρηση στην λειτουργεία του.... Είναι πολύ αργό....

Ολα τα άλλα sites που μπαίνω "τρέχουν" κανονικά...

Υπάρχει περίπτωση να έχω κάνει κάτι εγώ???

Και εγώ παρατηρώ καόμη και τώρα κάποια προβλήματα στην πρόσβαση απο άποψη ταχύτητας. Επίσης να πω ότι μου εμφανίστηκε και ένα μήνυμα σφάλματος(δεν συγκράτησα ακριβώς τι έλεγε) όταν έκανα refresh στον συνδεσμο "Εμφάνιση Νέων Δημοσιεύσεων"

Και εγώ παρατηρώ καόμη και τώρα κάποια προβλήματα στην πρόσβαση απο άποψη ταχύτητας. Επίσης να πω ότι μου εμφανίστηκε και ένα μήνυμα σφάλματος(δεν συγκράτησα ακριβώς τι έλεγε) όταν έκανα refresh στον συνδεσμο "Εμφάνιση Νέων Δημοσιεύσεων"

Μου έβγαλε και εμένα ένα μήνυμα "database error" αλλά μόλις τώρα άρχισε να "τρέχει" κανονικά....

Υπάρχει κανένα πρόβλημα στην λειτουργεία του site????

Από σήμερα το πρωί αντιμετωπίζω μεγάλη καθυστέρηση στην λειτουργεία του.... Είναι πολύ αργό....

Ολα τα άλλα sites που μπαίνω "τρέχουν" κανονικά...

Υπάρχει περίπτωση να έχω κάνει κάτι εγώ???

Κάτι παρατήρησα κι εγώ νωρίτερα. Τώρα πάντως ΟΚ.

Από το πρωί υπάρχει ένα γενικότερο πρόβλημα στο διαδίκτυο.

Σε πολλούς δε δούλευε το G-mail είτε δεν έμπαινε ο browser σε κάποια sites.

Εγώ όλη τη μέρα δεν είχα κανένα πρόβλημα με το δικό μας,πλην κάποιας σχετικής καθυστέρησης.

αυτο που παρατηρησα μολις ειναι οτι καθε φορα που κανω κλικ να μπω σε ενα θεμα μου ζηταει να συνδεθω biggrin.gifbiggrin.gifbiggrin.gif

Αύριο το πρωί θα κάνω μερικά τεστ αλλά μάλλον δεν είναι από τον σερβερ μας.

Όχι,δεν είναι από τον δικό μας!Ξέρω και άλλα σάιτ που ήταν κάτω ο σέρβερ για πολλές ώρες σήμερα.

Σήμερα πάντως πάει αέρα....

Αυτό βλέπω.

Μηπως υπαρχει κανενα προβλημα με τον server γιατι και χθες που πηγαινα να μπω στο φορουμ μου εβγαζε συνεχεια error και οταν ηθελα να ποσταρω το μηνυμα εμφανιζοταν πολλες φορες.

Μηπως υπαρχει κανενα προβλημα με τον server γιατι και χθες που πηγαινα να μπω στο φορουμ μου εβγαζε συνεχεια error και οταν ηθελα να ποσταρω το μηνυμα εμφανιζοταν πολλες φορες.

Και εμένα με δυσκόλεψε λίγο εχθές το απόγευμα αλλά τώρα δουλεύει "ρολόι"....

Ναι τωρα φαινεται να τρεχει μια χαρα, αλλα ποιος ο λογος που ποσταρει τα ιδια πραγματα πολλες φορες?