Jump to content
PANAGIOTIS

OFF LINE FORUM (SERVER DOWN)

Recommended Posts

Είχαμε ένα θέμα με τον server πάλι

Υπερφορτώνετε από το φόρουμ μας...

Θα το κοιτάξουμε από 26 Αυγούστου που θα γυρίσουμε από τις διακοπές.

...ίσως χρειαστεί και να μετακομίσουμε...

Οχ, μπαίνουμε σε φασαρίες πάλι... dry.gif

Είχαμε ένα θέμα με τον server πάλι

Υπερφορτώνετε από το φόρουμ μας...

Θα το κοιτάξουμε από 26 Αυγούστου που θα γυρίσουμε από τις διακοπές.

...ίσως χρειαστεί και να μετακομίσουμε...

μεγαλώνουμε και δε χωράμε!

Πάρτε σκούπα..... Καιρός για ξεσκαρτάρισμα.....

Πάρτε σκούπα..... Καιρός για ξεσκαρτάρισμα.....

Δηλαδή Παναγιώτη;

Δηλαδή Παναγιώτη;

Θεωρώ ότι υπάρχουν πολλές δημοσιεύσεις με το ίδιο θέμα και πολλά offtopic για τα οποία ευθύνη έχουμε όλοι μας....

Ακόμη πολλά "ανενεργά" μέλη τα οποία έχουν να "μπουν" πάνω από χρόνο ....

Ισως να βοηθούσε ένα "καθάρισμα" χωρίς βέβαια να ξέρω ακριβώς τί είδους επιρροή έχουν στο "βάρος" του forum....

Νομίζω οτι το χτεσινό είχε να κάνει με την υποψία οτι το site μας δέχτηκε επίθεση spam.

Σε αυτό δεν μπορεί να φταίνε τα πολλά ίδια θέματα κλπ που αναφέρεις, γιατί απλά αυτά δεν έχουν ζήτηση. Και επειδή το καλοκαίρι είναι δύσκολο να υπάρχει τόσο traffic υποπτεύομαι δύο πράγματα: Ή πραγματικά είχαμε προσπάθεια τέτοιας επίθεσης ή ο server μας μείωσε λίγο το bandwidth (για κάποιο λόγο) και είχαμε το αποτέλεσμα αυτό.

Όλα τα παραπάνω αποτελεούν δικές μου εκτιμήσεις χωρίς να ξέρω κάτι περισσότερο.

Ο χρόνος θα δείξει αν χρειαζόμαστε αναβάθμιση στο server μας.

Παιδιά εγώ εδώ και πολύ καιρό όταν googλάρω για το MBCLUB από το iPhone αλλά και από άσχετους υπολογιστές, ενώ πατάω στο google το site μας αυτό με βγάζει σε ένα site που λέγεται ...url. Πολλές φορές εάν κάνεις back μετά σε βγάζει στο MBCLUB αλλά αυτό που περιγράφω γίνεται πάντα εδώ και 2 μήνες τουλάχιστον!

Παιδιά εγώ εδώ και πολύ καιρό όταν googλάρω για το MBCLUB από το iPhone αλλά και από άσχετους υπολογιστές, ενώ πατάω στο google το site μας αυτό με βγάζει σε ένα site που λέγεται ....url. Πολλές φορές εάν κάνεις back μετά σε βγάζει στο MBCLUB αλλά αυτό που περιγράφω γίνεται πάντα εδώ και 2 μήνες τουλάχιστον!

Ακριβως και εγω το ιδιο απο το iphone.

Και σήμερα τα ίδια....... Δεν φόρτωνε με τίποτα το πρωί....

Η αρχική σελίδα του φόρουμ μας υπερφορτώνει τον σερβερ και στο 31% μας κόβει αυτόματα.

Θα δούμε αν με τις αναβαθμίσεις παίζει τίποτα και ανάλογα θα πράξουμε.

Γυρνάω την πέμπτη το μεσημέρι και θα το κοιτάξουμε.

Δεν υπάρχει κάποιο θέμα σχετικά με την ταχύτητα.

Ο server τις τελευταίες μέρες έχει ένα πρόβλημα με τους σκληρούς του δίσκους και μας έχει ταλαιπωρήσει αρκετά.

Μας παρουσιάζει προβλήματα μεγάλων καθυστερήσεων, και πολλές φορές το φόρουμ δεν είναι διαθέσιμο σε όλους μας.

Είμαστε σε τηλεφωνική επικοινωνία και ανταλλάσσουμε αρκετά email με τους υπεύθυνους της UK2 για να αποκαταστήσουμε το πρόβλημα.

Πάντα στην διάθεση σας.

Η Λέσχη Ιδιοκτητών και Φίλων Mercedes Benz Ελλάδος είναι σε αναζήτηση καινούργιου server για την φιλοξενία της.

Παρακαλούνται όσοι φίλοι και μέλη γνωρίζουν κάποια εταιρία, ή μπορούν να βοηθήσουν ας επικοινωνήσουν με την διαχειριστική ομάδα στο info (παπάκι) mbclub.gr

κανω μια γενικη επισημανση

υπαρχουν 3 λυσεις

1η ελληνικος σερβερ πχ φορθνετ φτηνος απλα ελληνικος...

2η λυση αμερικη η πιο φτηνη λυση απλα μεγαλο πινγκ συνηθως αλλα και επαγγελματιες...

3η λυση γερμανικος η πιο ακριβη λυση αλλα και πιο μικρο πινγκ και αρκετα αξιοπιστοι και αυτοι...

αυτα για προσανατολισμο

οι τιμες παντως εχουν πεσει και αξιζει να παμε ισως σε γερμανια λογω ταχυτητας με ευρωπη και αφου πλεον ειναι και αυτοι φτηνοι σχετικα

Προσανατολιζόμαστε για Ευρώπη μέσω Ελληνικού αντιπροσώπου.

Παναγιώτη βρήκα γνωστό μέσω του φίλου μου και προέδρου του corollaclub.com, ο οποίος έχει δικό του server και μέσω αυτού τρέχει και το corollaclub.com το οποίο είναι super.

Έχω τηλέφωνο του ανθρώπου αυτού, του οποίου του εξήγησα τι παίζει περίπου με το forum μας αυτό το καιρό.

Εάν θέλεις στο δίνω να μιλήσετε. Του ανέφερα και το όνομά σου σε περίπτωση ενδιαφέροντος.

Μέσα στις επόμενες μέρες θα αλλάξουμε μια και καλή τον αγγλικό server της UK2 που είναι ότι χειρότερο έχουμε συνεργαστεί.

Αναβαθμίστηκε σήμερα όλη η πλατφόρμα στην τελευταία της έκδοση.

Η πρώτη αναβάθμιση χθες το μεσημέρι δυστυχώς δεν πάτησε σωστά.

Αναγκαστήκαμε να διαγράψουμε τα πάντα και τώρα τα ξανά περνάμε σιγά - σιγά από την αρχή με τον Λεωνίδα.

Θα μας συγχωρήσετε για τις όποιες παραλήψεις ή προβλήματα δείτε τις επόμενες μέρες.

Το επόμενο βήμα είναι η αλλαγή του server με τον νέο χρόνο και η αναβάθμιση του φόρουμ ήταν αναγκαία για την σωστή μεταφορά.

Αναγκαστήκαμε να διαγράψουμε τα πάντα και τώρα τα ξανά περνάμε σιγά - σιγά από την αρχή με τον Λεωνίδα.

Θα μας συγχωρήσετε για τις όποιες παραλήψεις ή προβλήματα δείτε τις επόμενες μέρες.

Το επόμενο βήμα είναι η αλλαγή του server με τον νέο χρόνο, και η αναβάθμιση του φόρουμ ήταν αναγκαία για την σωστή μεταφορά.

Πάντως τώρα μπορώ να πω ότι πάει κάπως πιο γρήγορα.

Ίσως να είναι και παροδικό όμως, γιατί συνεχίζει να μην ανοίγει σελίδες που και που βγάζοντας error.

Πάντως τώρα μπορώ να πω ότι πάει κάπως πιο γρήγορα.

Ίσως να είναι και παροδικό όμως, γιατί συνεχίζει να μην ανοίγει σελίδες που και που βγάζοντας error.

Τυχαίο είναι Άγγελε,

δεν αλλάξαμε server ακόμη παρά μόνο την πλατφόρμα του forum.

Το επόμενο βήμα είναι η αλλαγή του server με τον νέο χρόνο, και η αναβάθμιση του φόρουμ ήταν αναγκαία για την σωστή μεταφορά.

Παναγιώτη,

καλή κίνηση αλλά πέρασες την παραμονή Πρωτοχρονιάς με την αναβάθμιση πλατφόρμας!

Παρατηρήσεις:

1. Μόλις κατάφερα να ποστάρω, από χτες έπαιρνα μήνυμα οτι συμπλήρωσα το όριο μηνυμάτων!

2. Δε βλέπω την αρχική σελίδα.

3. Δεν υπάρχει η επιλογή "quick reply" EDIT: Εμφανίστηκε!

Πιστεύω τις επόμενες μέρες να λυθούν τα μικροπροβλήματα και με την επικείμενη αλλαγή server να πετάει το forum.

Edited by jimpan

Παναγιώτη,

καλή κίνηση αλλά πέρασες την παραμονή Πρωτοχρονιάς με την αναβάθμιση πλατφόρμας!

Παρατηρήσεις:

1. Μόλις κατάφερα να ποστάρω, από χτες έπαιρνα μήνυμα οτι συμπλήρωσα το όριο μηνυμάτων!

2. Δε βλέπω την αρχική σελίδα.

3. Δεν υπάρχει η επιλογή "quick reply" EDIT: Εμφανίστηκε!

Πιστεύω τις επόμενες μέρες να λυθούν τα μικροπροβλήματα και με την επικείμενη αλλαγή server να πετάει το forum.

Αν δεν με χωρίσει η γυναίκα θα είναι θαύμα!

Μέχρι τις 5.10 το πρωί παιδευόμουν σήμερα το πρωί.

Ότι δυσλειτουργία δείτε όσο μικρή και αν είναι,

παρακαλώ ενημερώστε μας εδώ.

Σε μένα δεν εμφανίζεται η καρτέλα Home που είχε τις τελευταίες ανακοινώσεις και τα τελευταία ποστ...Μπαίνει κατευθείαν στο forum...Επίσης κάτω από τα Avatar σε όλους έχει τον ίδιο τίτλο...Δεν είναι με Gear όπως πριν...Εκτός και αν άλλαξε αυτό...

Edited by spartan18

Εμένα εχθές μου εμφάνιζε όπως και στον Δημήτρη ότι έχω συμπληρώσει το όριο μηνυμάτων και σήμερα το γνωστό πλέον μήνυμα των τελευταίων ημερών (2 φορές μέχρι στιγμής...)

Και κάτω από την φωτογραφία γράφει advanced και έχει 3 κουκίδες...

Edited by pggiotas