Jump to content
PANAGIOTIS

OFF LINE FORUM (SERVER DOWN)

Recommended Posts

Μεγιες μεγιες για το κατα πολυ ανανεωμενο κλαμπ μας!

Πολύ ωραίο αν και λιγο πιο "ζουζουνιστικο"...!

Θέμα συνήθειας όμως είναι

Μπράβο στα παιδιά για την όμορφη δουλειά!

Προτιμώ το προηγούμενο "look"....

Λογικά θα είναι καλύτερο, πιο εύχρηστο κτλ αλλά η προηγούμενη πλατφόρμα ήταν πολύ πιο εξυπηρετική (για 'μένα)....

Τα είχες όλα μπροστά σου....

Και σε αυτή την πλατφόρμα τα έχεις όλα, (ακόμα και περισσότερα) μπροστά σου, απλά ορισμένα είναι σε διαφορετικές θέσεις, και γι΄αυτό το λόγο θέλει μια μικρή εξοικείωση.

Χρώματα θα αλλάξουμε από την άλλη βδομάδα, να βρούμε κάποιο νέο θέμα όμορφο, και να το φτιάξουμε στα μέτρα μας.

Πείτε μας τις εντυπώσεις σας???

Ομορφο ειναι αλλα το προηγουμενο ποιο γρηγορο μου φαινοταν!

Και σε αυτή την πλατφόρμα τα έχεις όλα, (ακόμα και περισσότερα) μπροστά σου, απλά ορισμένα είναι σε διαφορετικές θέσεις, και γι΄αυτό το λόγο θέλει μια μικρή εξοικείωση.

Χρώματα θα αλλάξουμε από την άλλη βδομάδα, να βρούμε κάποιο νέο θέμα όμορφο, και να το φτιάξουμε στα μέτρα μας.

Πείτε μας τις εντυπώσεις σας???

Λοιπόν, εντυπώσεις...

Ήδη έχω αρχίσει να το συνηθίζω, και θα ήθελα να αλλαχτεί το θέμα όπως είπες από βδομάδα, για να μπει κάτι πιο..."λαμπερό". Ο τρόπος παρουσίασης των φωτογραφιών από τις επισυνάψεις είναι πολύ καλός. Εκτός απ' τις προαναφερθήσες "παιδικές ασθένειες" να πω ότι παρατήρησα ότι όταν πας να ανοίξεις τα emoticons ανοίγει το μισό τους κομμάτι μέσα στην οθόνη. Βρήκα τρόπο, μικραίνοντας το ζουμ της σελίδας στο 70% και μετά πατώντας "show all emoticons", μου αρέσει που δεν ανοίγει ξεχωριστό παράθυρο αλλά βγαίνουν στο πλάι δεξια. Αυτά από εμένα... wink.gif

• Upvote 2

Μεγειες για το πολυ ανανεωμενο club μας μπραβο στα παιδια.....Στην αρχικη σελιδα παιδια θα μπει το ρολοι δεν ξερω πολυ μου εχει λειψει.....

Πως αλλάζουμε το χρώμα να των χαρακτήρων που γράφουμε στα μηνύματα;

Μιλάω για μόνιμη αλλαγή σε κάθε δημοσίευση. Αυτό το ανοικτόχρωμο default δε το μπορώ!

Για να δούμε την νέα βερσιόν wink2.gif

Προς το παρόν, τα γράμματα των silver που ειναι γκρι, δεν φαίνονται ευκολα στο ασπρο φόντο!

->> Oταν ανοιγω το τοπικ για την αναβαθμηση Kleemann μου πεταει παραθυρο οτι πρεπει να κλεισει ο explorer, και τα κλεινει όλα! Τι κόλπο είναι αυτο?? !

Edited by MrSmith
  • Upvote 1

Γιατί αλλάξαμε look? Νομίζω ότι πριν ήταν πολύ καλό. Εμένα με εξυπηρετούσε , αλλά αυτό είναι προσωπικό. Ελπίζω να συνηθίσουμε γρήγορα το νέο. Απλά την επόμενη φορά ίσως να πρέπει να γίνει ανακοίνωση για επερχόμενη αλλαγή, γιατί εγώ προσωπικά νόμιζα ότι μας χάκαραν το site όταν το πρωτοείδα. Όπως και να έχει … καλορίζικο ! ! ! ! ! wink.gif

Πως αλλάζουμε το χρώμα να των χαρακτήρων που γράφουμε στα μηνύματα;

Μιλάω για μόνιμη αλλαγή σε κάθε δημοσίευση. Αυτό το ανοικτόχρωμο default δε το μπορώ!

Τι εννοείς? Το ανοιχτόχρωμο που έχει σαν θέμα η πλατφόρμα? ή στα γράμματα όταν απαντάς?

Για να δούμε την νέα βερσιόν wink2.gif

Προς το παρόν, τα γράμματα των silver που ειναι γκρι, δεν φαίνονται ευκολα στο ασπρο φόντο!

->> Oταν ανοιγω το τοπικ για την αναβαθμηση Kleemann μου πεταει παραθυρο οτι πρεπει να κλεισει ο explorer, και τα κλεινει όλα! Τι κόλπο είναι αυτο?? !

Θα το φτιάξω το βράδυ αυτό.

Για την Kleemann δοκίμασε και firefox και πες μου.

Γιατί αλλάξαμε look? Νομίζω ότι πριν ήταν πολύ καλό. Εμένα με εξυπηρετούσε , αλλά αυτό είναι προσωπικό. Ελπίζω να συνηθίσουμε γρήγορα το νέο. Απλά την επόμενη φορά ίσως να πρέπει να γίνει ανακοίνωση για επερχόμενη αλλαγή, γιατί εγώ προσωπικά νόμιζα ότι μας χάκαραν το site όταν το πρωτοείδα. Όπως και να έχει … καλορίζικο ! ! ! ! ! wink.gif

Δεν είναι μόνο το look που άλλαξε αλλά ολόκληρη η πλατφόρμα ανέβηκε από το 2.6 που είχαμε στην έκδοση 3

Είναι πιο γρήγορη με περισσότερες επιλογές και πιο σταθερή.

Μάλλον το ρολογάκι το παλιό θα το ξεχάσουμε.

Θα το φτιάξω το βράδυ αυτό.

Για την Kleemann δοκίμασε και firefox και πες μου.

Εγώ πάντως με Opera δεν έχω κανένα πρόβλημα... wink.gif

Το μόνο που είδα είναι ότι με τον IE, τα γράμματα μου τα βγάζει μπλε για τα members και γκρι για τους silver, ενώ με Opera μου τα βγάζει όλα μαύρα κανονικά!

Τι εννοείς? Το ανοιχτόχρωμο που έχει σαν θέμα η πλατφόρμα? ή στα γράμματα όταν απαντάς?

Εννοώ τα γράμματα όταν απαντάω

Από ότι κατάλαβα οι silver απαντούν με ανοιχτόχρωμα γράμματα, οι διαχειριστές με πράσινα ή μπλέ κλπ κλπ ενώ εγώ νόμιζα ότι μπορεί ο χρήστης να επιλέξει από το control panel το χρώμα όταν απαντά. Αν γίνεται να σκουρύνουν λίγο τα γράμματα των silver γιατί σε μας τα γερόντια δημιουργούν δυσκολία στην ανάγνωσή τους!

Εννοώ τα γράμματα όταν απαντάω

Από ότι κατάλαβα οι silver απαντούν με ανοιχτόχρωμα γράμματα, οι διαχειριστές με πράσινα ή μπλέ κλπ κλπ ενώ εγώ νόμιζα ότι μπορεί ο χρήστης να επιλέξει από το control panel το χρώμα όταν απαντά. Αν γίνεται να σκουρύνουν λίγο τα γράμματα των silver γιατί σε μας τα γερόντια δημιουργούν δυσκολία στην ανάγνωσή τους!

Δηλαδή τα γράμματα μου τι χρώμα τα βλέπεις?

Μαύρα ή κάτι άλλο???

Σε όλους είναι εξ΄ορισμού μαύρα.

Η κεντρικη σελιδα με τα νεα μηνυματα αν γινοταν λιγο πιο ευαναγνωστη και να φαινεται σε τι κατηγορια μοντελου αναφερεται το αναλογο θεμα ξεχωριστα και οχι στο κατω μερος με μικρα γραμματα... πιστευω οτι ειναι τελειο!

Edited by nikosw204

Μαύρα ή κάτι άλλο???

Aυτό που λέω και γω λέει. Τα γράμματα των members φαίνονται μπλε και όλων των υπόλοιπων(silver, administrator) φαίνονται γκρι-ασημί. Τέλος των moderator είναι πράσινα. Αυτό το βλέπεις μόνο σε IE καθώς εγώ που το δοκίμασα σε Opera φαίνονται όλα μαύρα όπως ήταν πριν. Δοκίμασε να μπεις με ΙΕ και θα το διαπιστώσεις ο ίδιος.

Edited by Mercededakias

Μαύρα ή κάτι άλλο???

Λοιπόν, εδώ αρχίζουν τα ευτράπελα. Παίρνοντας αφορμή το post του Mercededakia άνοιξα το φόρουμ με Mozilla και όλες οι απαντήσεις των μελών είναι με μαύρα γράμματα.

Στον ie όμως έχουμε το εξής: Κάθε κατηγορία χρήστη έχει το χρώμα της. Οι απλοί χρήστες απαντάνε με μπλέ, οι silver με κάτι ανοικτόχρωμα γκρι, οι διαχειριστές με ότι χρώμα κάτσει εκείνη τη στιγμή (τα δικά σου Παναγιώτη τα βλέπω διαφορετικά σε κάθε απάντησή σου). Προφανώς ο ie ερμηνεύει κάποια ετικέτα (tag) ή κάποιο σκριπτάκι και έχουμε την πολυχρωμία.

Ίσως παίζει ρόλο ότι έχω τον ie έκδοση 8.

Πολύ καλό μπράβο για το νέο site του club

Αντιμετωπίζω όμως το εξής πρόβλημα

Αφού διαβάσω ένα topic και πατήσω το πλήκτρο πάνω δεξιά που λέει view new content για να διαβάσω άλλα topic αυτό που διάβασα πριν έχει εξαφανιστεί και δεν το βρίσκω πουθενά

Μου βγάζει περίπου 3605 topic αδιάβαστα και κάθε φορά που διαβάζω ένα μειώνεται ο αριθμός αλλά εξαφανίζεται το topic και εάν θέλω να το βρω πρέπει να θυμάμαι σε ποια ενότητα ήταν και να το ψάξω έτσι δεν ξανά εμφανίζεται μέσα στη λίστα με όλα τα topic !!!!!!!!!!

όσο για τα γράμματα σε μένα (mozila) εμφανίζονται όλα ίδια

Πολύ καλό μπράβο για το νέο site του club

Αντιμετωπίζω όμως το εξής πρόβλημα

Αφού διαβάσω ένα topic και πατήσω το πλήκτρο πάνω δεξιά που λέει view new content για να διαβάσω άλλα topic αυτό που διάβασα πριν έχει εξαφανιστεί και δεν το βρίσκω πουθενά

Μου βγάζει περίπου 3605 topic αδιάβαστα και κάθε φορά που διαβάζω ένα μειώνεται ο αριθμός αλλά εξαφανίζεται το topic και εάν θέλω να το βρω πρέπει να θυμάμαι σε ποια ενότητα ήταν και να το ψάξω έτσι δεν ξανά εμφανίζεται μέσα στη λίστα με όλα τα topic !!!!!!!!!!

όσο για τα γράμματα σε μένα (mozila) εμφανίζονται όλα ίδια

Είναι λογικό μόλις διαβάσεις ένα θέμα να μην το εμφανίζει πλέον στα "Νέα θέματα" (View New Content) παρά μόνο αν γραφεί καινούρια απάντηση σε αυτό.

Θα σου πρότεινα να μηδενίσεις τα 3605 αδιάβαστα θέματα πατώντας στο "Mark Board as Read" στο τέλος της σελίδας. Απο κει και μετά με το "View New Content" θα βλέπεις τα νεα θέματα και μόνο. Τα παλιά, αν θέλεις να τα διαβάσεις, θα πρέπει να τα αναζητάς από την αντίστοιχη ενότητα όπως έχουν καταταχτεί.

Δοκίμασε,αν θες, τα γράμματα σε ie και πες μας τι χρώμα βλέπεις.

• Upvote 1

Δημήτρη σε Ι.Ε. 8 το κάνει έτσι όπως το λες. Κάποια εντολή περίεργη θα τρέχει, και θέλει ψάξιμο αυτό.

Σε firefox τίποτα.

Δοκίμασε,αν θες, τα γράμματα σε ie και πες μας τι χρώμα βλέπεις.

οκ ευχαριστώ

Δοκίμασα με ιε και τα γράμματα συμβαδίζουν με τα χρώματα των μελών (μπλέ για τα απλά μέλη, γκρίζα τα silver, μαύρα και γρι για admin)

Πάντως παλιά το διαβασμένο θέμα δεν εξαφανιζόταν, καθώς εάν κάποιος ναι μεν το διαβάσει και το κλείσει, αλλά λίγο μετά θέλει να ρίξει πάλι μια ματιά ή κάτι να γράψει, πρέπει ή να περιμένει να εμφανισθεί το θέμα από κάποιον άλλο που κάτι συμπλήρωσε ή να το ψάχνει στη θεματολογία

Edited by PANAGIOTIS

Στο προηγούμενο "look" είχες την δυνατότητα να δεις τις νέες δημοσιεύσεις και αν δεν είχε του έβαζες σαν επιλογή πχ τις προηγούμενες δύο εβδομάδες και στις εμφάνιζε χωρίς να χρειαστεί να ψάξεις.... Τώρα υπάρχει αυτή η επιλογή κάπου???...

Πάντως παλιά το διαβασμένο θέμα δεν εξαφανιζόταν, καθώς εάν κάποιος ναι μεν το διαβάσει και το κλείσει, αλλά λίγο μετά θέλει να ρίξει πάλι μια ματιά ή κάτι να γράψει, πρέπει ή να περιμένει να εμφανισθεί το θέμα από κάποιον άλλο που κάτι συμπλήρωσε ή να το ψάχνει στη θεματολογία

Αυτό το θυμάμαι κι εγώ και νόμιζα ότι είναι "πρόβλημα" της πλατφόρμας.

Πάντως σε όλα τα fora που ξέρω λειτουργεί όπως τώρα: Κάπου υπάρχει μια επιλογή "Δείξε αδιάβαστα θέματα" και μια άλλη που λέει "Μάρκαρε όλα τα θέματα ως διαβασμένα" ώστε να μην στα ξαναεμφανίσει η πρώτη επιλογή αν την ζητήσεις και δεν έχει προστεθεί κάτι καινούριο σε ένα θέμα.

Μάλιστα σε κάποια fora έχουν την επιλογή "Μάρκαρε ως διαβασμένα κατά την έξοδο" και αν την επιλέξεις τότε κλείνοντας το παράθυρο όλα τα θέματα (ακόμη κι αν δεν τα διάβασες) περνάνε στα διαβασμένα.

• Upvote 1

Τέλος πάντων θα το συνηθίσουμε καθώς θέμα συνήθειας είναι πολλά πράγματα

Γενικά βέβαια το νέο είναι ωραίο

Αρκετά βελτιωμένο από κάθε άποψη

Moυ το έκανε και σε άλλο τοπικ αυτο με explorer6.

Mε firefox δουλεύει ρολοι και πιο γρήγορα!