Jump to content
Sign in to follow this  
PANAGIOTIS

Τι εκπτωση σας κανανε στην αγορα του νεου σας Mercedes???

Recommended Posts

Για την αγορα της SLK, μου κανανε 2500 ευρω εκπτωση απο την τιμη της το 2005.

Επισης δώρο την κουκούλα και τα πατάκια.

1600 Ευρω για την καινουργια C CLASS και καλα πολυ καλη εκπτωση γιατι ηταν γνωστος ο manager!ΤΡΙΧΕΣ! Μου ειπε πως στα καινουργια μοντελα δεν κανουν εκπτωσεις!

1600 Ευρω για την καινουργια C CLASS και καλα πολυ καλη εκπτωση γιατι ηταν γνωστος ο manager!ΤΡΙΧΕΣ! Μου ειπε πως στα καινουργια μοντελα δεν κανουν εκπτωσεις!

Απο οτι ξερω μπορουν να φτασουν στο 5% εκπτωσης απο την εργοστασιακη τιμη. Γυρω στα 2000 ευρω. girl_cray.gif

τι ειπεσ kritikos79???1600ευρω σου εκαναν για τη νεα c class???εγω οταν πηγα και την πηρα στισ 25 παρουσιαστηκε και γω πηγα και την εκλεισα στισ 29 τελοσπαντων τεσσερισ μερεσ μετα την παρουσιση..να φανταστεισ το εχω ηδη τρεισ μηνες με τεσσερισ...και επειδη ηταν ημερων το αμαξι δεν μου εκοψαν ουτε 1 ευρω αλλα ουτε και ενα δωρο πανω στο αμαξι δεν εκαναν..

τι ειπεσ kritikos79???1600ευρω σου εκαναν για τη νεα c class???εγω οταν πηγα και την πηρα στισ 25 παρουσιαστηκε και γω πηγα και την εκλεισα στισ 29 τελοσπαντων τεσσερισ μερεσ μετα την παρουσιση..να φανταστεισ το εχω ηδη τρεισ μηνες με τεσσερισ...και επειδη ηταν ημερων το αμαξι δεν μου εκοψαν ουτε 1 ευρω αλλα ουτε και ενα δωρο πανω στο αμαξι δεν εκαναν..

Στον κουμπαρο μου που πηγαμε μαζι, του ειπαν 2000 ευρω με το καλημερα, μαλλον γιατι ειμασταν μαζι. Μετα τις διακοπες μαλλον θα το παραγγειλει.

Στην c200 amg pack από 49200 μας το άφησαν 46500 με το κλειδί στο χέρι.

11/2005, με πολλά εξτρά, μου το αφήσανε με έκπτωση 0, γιατί λέει είχε προσφορά το μεταλλικό χρώμα, EVO pack, αναδιπλούμενους καθρέπτες και συναγερμό με τιμή 1033. Τελική τιμή 48000 ευρώ *μετρητοίς* επειδή ήμουν καλό παιδί. Εγώ έκανα 1 χρόνο μετά δώρο στον πωλητή, το DVD v6.1 με το χάρτη της Ελλάδας για να πάψει να μου λέει (*&%^(^*$%#^$ ότι δεν υπάρχουν ελληνικοί χάρτες για το COMAND...

Edited by Fotis

SLK: Απολύτως τίποτα!!! Είμαι όμως κερδισμένος...

SLK: Απολύτως τίποτα!!! Είμαι όμως κερδισμένος...

λογικο να εισαι κερδισμενος.με ενα μερκ ποτε κανενας δεν εχασε....

περνα και απο http://www.mbclub.gr/forum/index.php?showt...0&start=400

να μας πεις μερικα λογακια για σενα....

Παρηγορούμαι... 65.000 αυτοκίνητο και κανένα δώρο...

Φίλε dam,έπρεπε να παζαρέψεις λέγοντας ότι έχεις επισκεφτεί και άλλες αντιπροσωπείες και ότι άλλοι σου πρόσφεραν διάφορα δώρα!

Φίλε dam,έπρεπε να παζαρέψεις λέγοντας ότι έχεις επισκεφτεί και άλλες αντιπροσωπείες και ότι άλλοι σου πρόσφεραν διάφορα δώρα!

Όταν πας να πάρεις Mercedes λιγάκι σε επηρεάζουν οι προσφορές στην απόφασή σου. Και δε μου πέρασε ούτε στιγμή κάτι τέτοιο από το μυαλό ενώ θα ήταν απόλυτα λογικό και σωστό αυτό που λες. Πιστεύω στο ένστικτο μου και δεν ήθελα να ξεκινήσω κάτι με διαπραγματεύσεις και καυγάδες. Και τελικά δεν έχασα.

Παιδιά έτσι όπως τα λέτε..περάσατε και από άλλες αντιπροσωπείες να ρωτήσετε ή πήγατε με κλειστά μάτια που λέμε?? εγώ πριν φέρω το μωρό απο Γερμανία πήγα σε 3 αντιπροσωπείες Audi και υπήρχε εξωφρενική διαφορα σε προσφορές και δώρα... της τάξης των 2500 ευρώ... μήπως θα έπρεπε να την ψάχνατε λίγο?

Παιδιά έτσι όπως τα λέτε..περάσατε και από άλλες αντιπροσωπείες να ρωτήσετε ή πήγατε με κλειστά μάτια που λέμε?? εγώ πριν φέρω το μωρό απο Γερμανία πήγα σε 3 αντιπροσωπείες Audi και υπήρχε εξωφρενική διαφορα σε προσφορές και δώρα... της τάξης των 2500 ευρώ... μήπως θα έπρεπε να την ψάχνατε λίγο?

Με τα μάτια κλειστά... Αν και την πρώτη φορά που πήγα δεν ενθουσιάστηκα και βέβαια δεν αναφέρομαι στο αυτοκίνητο... Τελικά όμως ξαναπήγα...

Πήγα στην έκθεση για να το παραγγείλω και μαζί μου είχα και μια προσφορά από ένα Audi A6 2.4 Quattro όπου μου είχαν κάνει έκπτωση 3.000 ευρώ….

Ζήτησα από τον πώλητη να μου κάνει την ιδία έκπτωση και για της CLK (που με τον εξοπλισμό της έφτανε τα 53.000 ευρώ) και αυτός έβαλε τα γέλια….

Του άφησα την κάρτα μου και του είπα να με πάρει τηλέφωνο αν αλλάξει γνώμη μέχρι την Παρασκευή, διότι διαφορετικά θα έπαιρνα το Α6….

Δεν πέρασε μια ώρα από την στιγμή που έφυγα από την έκθεση και με πήραν τηλέφωνο να μου πουν ότι θα κάνουν τελικά την έκπτωση των 3.000 ευρώ που ζήτησα….

Μου ζήτησαν μάλιστα να κλείσουν το αυτοκίνητο χωρίς καν προκαταβολή και οπότε μπορούσα μέσα στην εβδομάδα να πέρναγα για την προκαταβολή….

Αν θέλετε πάντως να πετύχετε μια σοβαρή έκπτωση, επιδιώξτε να παραγγείλετε το αυτοκίνητο σας στο τέλος του χρόνου (Νοέμβριο-Δεκέμβριο)….

Κλείνουνε τους «στόχους» της χρονιάς εκείνη την περίοδο και κόβονται να πουλήσουν όσο το δυνατόν περισσότερα αυτοκίνητα…

Έτσι έκανα κι εγώ…. wink.gif

Ζήτησα από τον πώλητη να μου κάνει την ιδία έκπτωση και για της CLK (που με τον εξοπλισμό της έφτανε τα 53.000 ευρώ) και αυτός έβαλε τα γέλια?.

Του άφησα την κάρτα μου και του είπα να με πάρει τηλέφωνο αν αλλάξει γνώμη μέχρι την Παρασκευή, διότι διαφορετικά θα έπαιρνα το Α6?.

Δεν πέρασε μια ώρα από την στιγμή που έφυγα από την έκθεση και με πήραν τηλέφωνο να μου πουν ότι θα κάνουν τελικά την έκπτωση των 3.000 ευρώ που ζήτησα?.

Μου ζήτησαν μάλιστα να κλείσουν το αυτοκίνητο χωρίς καν προκαταβολή και οπότε μπορούσα μέσα στην εβδομάδα να πέρναγα για την προκαταβολή?.

Άρα γελάει καλύτερα αυτός που γελάει τελευταίος... Αλλά επειδή μου αρέσει να σέβομαι και να με σέβονται και ως εκ τούτου να μη γελάω με τους άλλους και να μη γελάνε μαζί μου, στη θέση σου φίλε μου θα το έπαιρνα από άλλο πωλητή της αντιπροσωπείας που επισκέφθηκες.

Ναι,αλλά το άλλο ήταν Α6,δεν ήταν CLK!

Ναι,αλλά το άλλο ήταν Α6,δεν ήταν CLK!

Όχι, δε με κατάλαβες. Σε καμία περίπτωση δεν είπα για το Α6. Είπα πως και εγώ το CLK θα έπαιρνα από την αντιπροσωπεία Mercedes που επισκέφθηκε αλλά από άλλο πωλητή. Μόνο έναν πωλητή είχε;

Κατόπιν χθεσινής μου επίσκεψης στην ΕΚΚΑ, πήρα προσφορά για την C180 CLASSIC για την οποία ενδιαφέρομαι (...η οποία δίνεται με τάσια!!!) και ο πωλητής με ενημέρωσε ότι ανεξάρτητα από τον τρόπο πληρωμής (μετρητά ή διακανονισμός) το δώρο είναι 16'' ζάντες αλουμινίου αξίας € 500 (όπως αναφέρονται στο manual της Mercedes Benz) ή (με λίγη πίεση από μέρους του πελάτη και λίγη καλή θέληση από την πλευρά του πωλητή) μπορεί να φτάσει και δωρεάν το μεταλλικό χρώμα του αυτοκινήτου(!!!), αξίας περίπου € 1200 (αν δεν κάνω λάθος)...

Δεν είναι κι άσκημα!

Προσπάθησε να ζητήσεις και συναγερμό!

Πες ότι πήγες και στους άλλους αντιπρόσωπους και σου έκαναν ανάλογα δώρα!

Τα μετρητά δεν τους ενδιαφέρουν γιατί έχουν σύμβαση με τις τράπεζες και κερδίζουν bonus από τις χρηματοδοτήσεις.

Άντε,με το καλό!

λοιπον με τα εχτρα που εβαλα στο δικο μου απο τον ισμαιλο που το πηρα πηγαινε το αμαξι καπου στα 61.500 και με καποιο "παζαρι" και μετητοις μου το αφησαν 55.500 δηλαδη περιπου 6-7% και ηταν η μεγαλυτερη εκπτωση που πετυχα επειδη το ειχα ψαξει και σε αλλες αντιπροσωπειες....

6.000ρικα;;;Αυτό δεν είναι έκπτωση,είναι ολόκληρο αυτοκίνητο!

Τι μπορεί να πετύχει κανείς...

ωραιος ο Αχιλεας καλα ρε φιλε τι εβαλες κ ξεπερσες τα 60000.θα μου πεις μια φορα το περνεις σωστο σε βρισκω

ωραιος ο Αχιλεας καλα ρε φιλε τι εβαλες κ ξεπερσες τα 60000.θα μου πεις μια φορα το περνεις σωστο σε βρισκω

Τα χαρακτηριστικα του ειναι ΜΥ806 και σαν extra εξοπλισμο εχω βαλει

ΠΑΡΑΜΕΤΡΙΚΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗΣ

PARKTRONIC

ΚΑΘΡΕΠΤΕΣ ΜΕ ΑΥΤΟΜΑΤΗ ΑΝΤΙΘΑΜΒΩΤΙΚΗ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ

ΓΥΑΛΙΝΟ ΑΝΕΜΟΘΡΑΥΣΤΗ

ΥΑΛΟΚΑΘΑΡΙΣΤΕΣ ΜΕ ΑΙΣΘΗΤΗΡΑ ΒΡΟΧΗΣ

AIRSCARF

ΑΥΤΟΜΑΤΟ ΚΙΒΩΤΙΟ

ΧΕΙΡΙΣΤΗΡΙΑ ΑΛΛΑΓΗΣ ΤΑΧΥΤΗΤΩΝ ΣΤΟ ΤΙΜΟΝΙ

ΣΥΣΤΗΜΑ ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗΣ ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΕΛΑΣΤΙΚΩΝ

SPORT ΑΝΑΡΤΗΣΗ

ΚΑΘΡΕΠΤΕΣ ΗΛΕΚΤΡΙΚΑ ΑΝΑΔΙΠΛΟΥΜΕΝΟΙ